Balneário São José (Praia Grande)

KitesurfingWingfoilingSurfing
Shortboard, Longboard
Najlepsze do
Początkujący
Poziom umiejętności
Swell
Typ spotu
Ruchliwie
Poziom tłoku

Te informacje o spocie są wspierane przez AI i nie zostały zweryfikowane przez człowieka. Mogą być niepełne, nieaktualne lub błędne. Przed pływaniem sprawdź bezpieczeństwo, dostęp, lokalne zasady i aktualne warunki w oficjalnych lub lokalnych źródłach.

O tym spocie

O spocie

Balneário São José (Praia Grande) to odsłonięty beach/pier break z dość spójną falą, najbardziej zauważalnie w czerwcu. Źródła opisują głównie fale lewostronne dochodzące z groundswells oraz podają, że warunki do surfowania są dostępne we wszystkich stadiach pływów. Jeśli chodzi o samą wodę, warunki są opisywane jako piaszczyste i z reguły płytkie przy brzegu, stopniowo staje się głębiej. Charakterystyka fal jest opisywana jako punktowa (peaky) i czasami „mushy”, przy średniej ogólnej jakości fal oraz umiarkowanej mocy fal. Działający swell jest opisywany w praktycznym zakresie od ok. 0,5 m do 1,5 m, a break jest opisywany jako odsłonięty (nieosłonięty). Tłok jest tu kluczowym czynnikiem dla bezpieczeństwa i przyjemności. Wiele źródeł podkreśla, że miejsce bywa często zatłoczone, a przepełnienie może sprawić, że surfing będzie niebezpieczny. Prądy wsteczne są też wskazywane jako główne zagrożenie na długim wybrzeżu Praia Grande, więc pływający i surferzy powinni traktować wodę jako potencjalnie niebezpieczną nawet wtedy, gdy warunki wyglądają na „działające”. Sporty oparte o wiatr są drugorzędne, ale możliwe. W szerszym sezonowym wzorcu częsty jest wpływ morskiej bryzy, a lokalne okna kierunków wiatru obejmują NE, E, S i SE. Kitesurfing i wingfoiling są opisywane jako opcje w odpowiednich warunkach — kitesurfing jest mniej popularny i wiatr bywa na ląd lub na skos do lądu, natomiast foiling może być dobry, gdy swell jest mały i wiatr wystarczający. Dla sesji surfingowych opisywane są wiatry offshorowe z zachodu lub północnego zachodu, które dają najczystsze tafle, a wczesny poranek często jest wskazywany jako najgladszy czas przed wzmocnieniem morskiej bryzy.

  • Odsłonięty beach/pier break z regularną falą, najlepszy w czerwcu
  • Głównie fale lewostronne z groundswells; działa przy wszystkich stanach
  • Często zatłoczone; przepełnienie zwiększa ryzyko
  • Prądy wsteczne to poważne zagrożenie wzdłuż Praia Grande
  • Wiatry offshorowe z zachodu/północnego zachodu mogą poprawić czystość tafli fal
Świetne dla
Surfing shortboardSurfing longboardPoczątkujący
Co świetne
  • Dość spójny beach/pier break, szczególnie zimą
  • Szeroki piaszczysty obszar startowy z przestrzenią do przygotowania
  • Działa we wszystkich stanach pływów; ogólnie przyjazny dla początkujących profil fali
Uwaga
  • Może być zatłoczono; przepełnienie może sprawić, że surfing będzie niebezpieczny
  • Prądy wsteczne to poważne zagrożenie na tym odcinku
  • Jakość surfingu jest odsłonięta i może być przeciętna; struktura fali może być „mushy”
Czy ten opis był pomocny?
Praktyczny przewodnik po spocie

Wiatr, woda i sezony

Wiatr

Kierunek
NE, E, S, SE
Zakres wiatru
10–20 kts
Typ wiatru
Bryza morska — Często występuje wpływ morskiej bryzy popołudniowej; w cieplejszych miesiącach E/NE, a po zimnych frontach S/SW (wzorzec regionalny).
Niezawodność
58% miesięcy z wiatrem/nadających się; wiarygodność opisywana jako umiarkowana/58% w źródłach
Współczynnik porywistości
Lekkie porywy — Wiatr zwykle nie bywa porywisty; raportowane lekkie podmuchy.
Najlepsze miesiące
Czerwiec
Zalecane rozmiary latawców
10–14 m²

Woda i plaża

Typ akwenu
Swell
Plaża
Piasek — Skład plaży: piasek.
Rozmiar plaży
Duże
Fale
Średnie — Raportowane są fale średniej wielkości; spot jest też opisywany jako zgodny z groundswells zimą.
Start
Średnie — Szeroka piaszczysta plaża z dużą przestrzenią do przygotowania sprzętu.
Trudność startu
Łatwe — Trudność wejścia/opuszczenia opisywana jako łatwa.

Przez cały rok

Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze
Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru
Najlepszy sezonPoza sezonem
19–27 °C
Temperatura wody
16–30 °C
Temperatura powietrza
Przewodnik po piankach
Cze–Wrz: 2mm or 3/2mmGru–Mar: Rashguard or shorty
Tłok w sezonie

Bardzo tłoczno w czasie brazylijskiego lata (grudzień–luty) oraz w słoneczne weekendy; często tłoczno przez cały rok.

Sezon burz/deszczu

Intensywne tropikalne opady najczęściej występują od stycznia do marca

Według sportu

Czego się spodziewać w każdym.

KitesurfingPoziom umiejętności

Mniej popularne niż surfing, ale szeroka piaszczysta plaża pozwala na start. Wiatr często jest na ląd lub na skos do lądu, co może ograniczać; mimo to nadal dobre do freeridingu i jazdy na falach, gdy warunki się zgrają.

FreerideWave
Rozmiary kite
10–14 m²
WingfoilingPoziom umiejętności

Osoby foilujące mogą znaleźć dobre warunki, gdy swell jest mały i wiatr jest wystarczający; piaszczyste dno jest opisywane jako bezpieczniejsze, gdy przestaniesz być w obrębie shore break.

Przyjazne dla foila
Tak — Opisywane jako przyjazne dla foilingu.
Min. głębokość
1.5 meters
Rozmiary wingów
5–7 m²
SurfingNajlepszy na tym spociePoziom umiejętności

Odsłonięty beach/pier break z dość spójną falą zimą. Raportowane są przede wszystkim fale lewostronne z groundswells, z warunkami umożliwiającymi surfowanie we wszystkich fazach pływów.

Beach break
Kierunek fali
Lewa
Optymalny swell
SE, S, E
Wysokość swellu
0.5–1.5 m
Optymalny pływ
Wszystkie pływy — Działają wszystkie stany pływów.
Osłonięcie
Odsłonięte — Odsłonięty odcinek; słabo osłonięty przed swell oraz wiatrem.
Wpływ wiatru
Wiatry offshorowe z zachodu lub północnego zachodu dają najczystsze powierzchnie; czasem wiatr bywa na ląd lub na skos do brzegu.
Większy swell
Może się zamykać (close out), gdy swell przekroczy 2 metry.
Jakość fali
Przeciętna — Średnia jakość fal; pofalowana/„peaky” i czasami mało sprężysta, „mushy” struktura.
Siła fali
Umiarkowanie — Umiarkowana siła fal.
Kształt fali
Miękka — Opisywana „mushy”/miękka struktura; także raportowane jako peaky fale napędzane przez groundswells.
Tempo łamania
Średnie — Fale punktowe (peaky) ze średnią prędkością peel.
Długość ride’u
Krótka — Krótkie przejazdy; szybkie, punktowe (peaky) fale.
Typowa długość przejazdu
50 m
Szczegóły długości fali
Szybkie, punktowe (peaky) fale dają krótkie, ale przyjemne przejazdy; opisywane jako lewostronne fale z groundswells.
Prognoza

Sprawdź prognozę przed wyjazdem

Zobacz wiatr, fale, pogodę i okna sesji dla Balneário São José (Praia Grande) w pełnym widoku prognozy.

Balneário São José (Praia Grande) – podsumowanie prognozy wiatru i fal

Wiatr
2–11 ktsPorywy 24 kts
Kierunek
SSE162°
Najsilniejszy dzień
pon., 26 paź11 kts
Dni z wiatrem
0/712 kts lub więcej
Fale
0.7–1.8 mOkres 7s
Temperatura
17–27 °C

W ciągu najbliższych 7 dni prognoza dla Balneário São José (Praia Grande) przewiduje w dzień wiatr 2–11 kts, najsilniejszy około 11 kts w poniedziałek, 26 października, z porywami do 24 kts. Przeważający kierunek to SSE. Fale od 0.7 do 1.8 m, z okresem około 7s. Na podstawie modelu Wavind, w czasie lokalnym spotu.

W pobliżu

Inne spoty w okolicy

Bezpieczeństwo

Co warto wiedzieć przed wejściem na wodę

Bezpieczeństwo, dostęp, ograniczenia, ratownictwo i lokalne zasady mogą się zmieniać. Traktuj te szczegóły jako informacyjne i potwierdź je lokalnie przed wejściem na wodę.

Zagrożenia

  • Prądy wsteczne (częste wzdłuż tego wybrzeża)
  • Zatłoczone lineupy w weekendy
  • Przepełnienie może sprawić, że surfing będzie niebezpieczny
  • Zatopione konstrukcje odprowadzające wodę
  • Okazjonalnie zatopione konstrukcje odprowadzające wodę w pobliżu linii wody
Poziom umiejętności: Początkujący
Zalecany sprzęt bezpieczeństwa
LeashPiankaKaskKamizelka ochronna

Ratownictwo i wsparcie

Ratownik
Sezonowo — Ratownicy są opisywani jako sezonowi, z ochroną w godzinach dziennych oraz morskimi służbami ratunkowymi wzdłuż wybrzeża.
Ratownictwo i samoratowanie
Ograniczone — Źródła na poziomie spotu opisują dostępność ratownictwa jako ograniczoną, podczas gdy szerszy odcinek wybrzeża jest patrolowany przez morskie służby ratunkowe.
Informacje awaryjne
Stacje ratowników są ustawione wzdłuż plaży w godzinach dziennych. Krajowe numery alarmowe: 193 (Straż Pożarna/Ratownictwo) i 192 (Pogotowie).
Lokalizm / atmosfera
Łagodny — Lokalizm opisywany jako łagodny.

Zasady spotu

Przestrzegaj standardowej etykiety surfingowej. Obserwuj egzekwowane wyznaczone strefy pływania w okresach największego letniego natężenia.

Ograniczenia
  • Kitesurfing może być ograniczony w strefach o dużym zagęszczeniu pływających podczas szczytu świątecznego.
Lokalne wskazówki
  • Przepełnienie może tworzyć dodatkowe ryzyko — uważaj na lineup i na pływających.
  • Wczesny poranek często zapewnia najgladsze warunki, zanim wejdzie morska bryza.

Dojazd i dostęp

Najbliższe miasto
Praia Grande
Najbliższa miejscowość
Praia Grande
Parking
Dostępny jest parking przy ulicy wzdłuż plaży, ale szybko się zapełnia w święta
Transport publiczny
Dobrze obsługiwane autobusami międzymiastowymi z São Paulo oraz lokalną siecią autobusów w regionie Baixada Santista
Poziom kosztów
Umiarkowanie
Lokalny język
Portuguese
Udogodnienia

Co znajdziesz na plaży

Prysznice
Toalety
Parking
Restauracja
Bar
Zakwaterowanie
Pobliska miejscowość — Dostępnych jest wiele apartamentów, wynajmów wakacyjnych i pousadas wzdłuż miejskiego pasa wybrzeża.
Jedzenie i napoje
Dziesiątki barów/kiosków plażowych (quiosques) serwują jedzenie i napoje bezpośrednio na piasku.
Wypożyczalnia sprzętu:
Można wypożyczyć sprzęt; wypożyczanie desek do surfingu opisywane jako sezonowe w niektórych kioskach, a kitesurfing/wingfoiling — przez lokalne szkoły.
Przechowalnia sprzętu
Przechowywanie sprzętu opisywane jako ograniczone do konkretnych szkół i części ekskluzywnych kondominiów przy plaży.
Serwis sprzętu
Dostępna jest podstawowa naprawa desek w Praia Grande; lokalne surf shopy oferują podstawowe naprawy desek.
Nauka, wypożyczalnie i więcej

Szkoły i usługi

Przy tym spocie nie ma jeszcze szkół ani usług.

Okolica

Poza wodą

Praia Grande i pobliski region Baixada Santista oferują wypoczynek nadbrzeżny oraz wycieczki kulturalne i przyrodnicze w obrębie i w okolicach Serra do Mar.

Najlepszy czas na wizytę: Grudzień–luty na ciepłą pogodę i turystykę; wrzesień–listopad na najlepszy balans wiatru i umiarkowanych tłumów.
Fortaleza de Itaipu5km

Historyczna wojskowa twierdza z panoramicznymi widokami na wybrzeże oraz wycieczkami z przewodnikiem.

Palácio das Artes3km

Główne centrum kulturalne miasta z teatrem, muzeum i wystawami sztuki.

Parque Estadual Serra do Mar15km

Szlaki do pieszych wędrówek i eksploracja w Atlantskim Lesie.

Litoral Plaza Shopping4km

Duże centrum handlowe oferujące wiele opcji jedzenia.

Portinho (Área de Lazer Ezio Dall'Acqua)6km

Park z pomostami do łowienia, strefami piknikowymi i aktywnościami nautycznymi w pobliżu terenów namorzynowych.

Recenzje

Od riderów, którzy tu byli

Obserwacje społeczności

Najnowsze zgłoszone warunki

Pytania o spot

Najczęstsze pytania

Kiedy jest najlepszy sezon na spocie Balneário São José (Praia Grande)?

Najlepsze miesiące ogółem na spocie Balneário São José (Praia Grande) to Czerwiec, Lipiec, Sierpień. Najlepsze miesiące wiatrowe to Czerwiec.

Które kierunki wiatru działają na spocie Balneário São José (Praia Grande)?

Na spocie Balneário São José (Praia Grande) działają wiatry z kierunków NE, E, S, SE.

Jakie rozmiary sprzętu są zalecane na spocie Balneário São José (Praia Grande)?

Zalecane rozmiary sprzętu na spocie Balneário São José (Praia Grande): Kitesurfing: 10–14 m² · Wingfoiling: 5–7 m². Typowy zakres wiatru to 10–20 kts.

Jaki poziom umiejętności jest odpowiedni na spocie Balneário São José (Praia Grande)?

Spot Balneário São José (Praia Grande) jest odpowiedni dla następujących poziomów: Kitesurfing: Średnio zaawansowany · Wingfoiling: Średnio zaawansowany · Surfing: Początkujący.