Camel Rock (Clam Beach)

Surfing
Shortboard, Longboard
Najlepsze do
Początkujący do Średnio zaawansowany
Poziom umiejętności
Ocean
Typ spotu
Ruchliwie
Poziom tłoku

Te informacje o spocie są wspierane przez AI i nie zostały zweryfikowane przez człowieka. Mogą być niepełne, nieaktualne lub błędne. Przed pływaniem sprawdź bezpieczeństwo, dostęp, lokalne zasady i aktualne warunki w oficjalnych lub lokalnych źródłach.

O tym spocie

O spocie

Camel Rock na północnym krańcu Clam Beach to dość mocno eksponowane miejsce plaża/łacha, znane z tego, że fale są zazwyczaj dość niezawodne. Najlepiej sprawdza się przy niskim stanie wody (odpływ), a wiele szczytów łachy piasku może dawać fale zarówno na lewo, jak i na prawo. Warunki są zwykle opisywane jako średnie pod względem energii, z mieszanymi kształtami fal. Kierunek swell zazwyczaj sprzyja najbardziej z zachodu do północnego zachodu, a wiatry ze wschodu są często opisywane jako „offshore” w tym miejscu, co pomaga uzyskać czystszy surf. Gdy wiatr skręca w stronę północy/północnego zachodu, surf może zostać „wypchnięty”. Mimo że miejsce jest popularne, nadal może być do opanowania dla mniej doświadczonych surferów, bo ustawienie łachy potrafi się zmieniać i dawać różne opcje. Bezpieczeństwo jest kluczowe: skały znajdują się wokół podstawy Camel Rock, a w okolicy występuje aktywność rekinów. Również silne prądy wsteczne są notowane w pobliżu formacji skalnych, a woda jest zimna i w zależności od dnia może występować mocne przełamanie przy brzegu. Gdy jest tłoczno, używaj kanału do wiosłowania obok skały dla łatwiejszego wejścia/wyjścia i rozważ wskazówkę, by czekać na niższy stan wody, aby ograniczyć spływ fal w stronę klifów. Sezonowo zimą—szczególnie w styczniu—opisuje się ten okres jako najlepszy dla spójnego surfu; jeden z przewodników rekomenduje wtedy piankę wiosenną oraz, idealnie, neoprenowy kaptur, rękawice i buty. Rekomendacje temperatur sezonowych od różnych dostawców wspierają używanie pianki przez cały rok, ponieważ woda jest stale zimna.

  • Najlepiej przy niskim stanie wody
  • Niezawodny, spójny surf z szczytami łachy piasku
  • Wiatry ze wschodu są opisywane jako offshore dla czystszych warunków
  • Szczyt zimowy (szczególnie styczeń)
Świetne dla
Surfing shortboardSurfing longboardSurfing bodyboardPoczątkującyZaawansowani riderzy
Co świetne
  • Niezawodny, spójny surf z dnem piasek+skała i naciskiem na odpływ.
  • Daje fale zarówno na lewo, jak i na prawo nad szczytami łachy piasku.
  • Dobrze znany landmark do surfingu w Humboldt County z zimowym szczytem.
Uwaga
  • Zimne warunki przez cały rok.
  • Spot może być niebezpieczny przez skały i rekiny.
  • Rip currents/prądy mogą być silne w pobliżu formacji skalnych.
  • Wiatry mogą być niepewne i mogą pogorszyć warunki, jeśli nie są offshore.
Czy ten opis był pomocny?
Praktyczny przewodnik po spocie

Wiatr, woda i sezony

Wiatr

Kierunek
E, ESE
Kierunki offshore
E
Zakres wiatru
5–15 kts
Typ wiatru
Frontowy — Dostawca wskazuje wiatr typu frontowego.
Niezawodność
niska
Współczynnik porywistości
Umiarkowane porywy
Najlepsze miesiące
Styczeń
Strefy cienia wiatrowego
Formacja skalna zapewnia częściową osłonę przed wiatrami z północy.

Woda i plaża

Typ akwenu
Ocean
Plaża
Piasek
Rozmiar plaży
Duże
Fale
Średnie
Poziom chopu
Przełamanie przy brzegu opisywane jako małe do umiarkowanego w zależności od warunków.
Start
Średnie — Szeroka piaszczysta plaża na północnym krańcu Clam Beach.

Przez cały rok

Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze
Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru
Najlepszy sezonPoza sezonem
9–16 °C
Temperatura wody
8–20 °C
Temperatura powietrza
Przewodnik po piankach
Sty–Gru: 4/3mm or 5/4mm + Buty, Rękawice, Kaptur
Tłok w sezonie

Miesiące zimowe (szczególnie styczeń) zwykle przynoszą najbardziej spójne warunki na surf; weekendy mogą być popularne.

Sezon burz/deszczu

Od listopada do marca trwa pora deszczowa z częstymi zimowymi sztormami.

Według sportu

Czego się spodziewać w każdym.

SurfingNajlepszy na tym spociePoziom umiejętności

Dość mocno eksponowane miejsce plaża/łachę przy północnym krańcu Clam Beach, z wieloma szczytami, które mogą działać przy różnych kierunkach swell. Najlepsze warunki zwykle występują przy odpływie.

Łacha piaskuBeach break
Kierunek fali
Obie
Optymalny swell
NW, W, SW
Wysokość swellu
1–2.5 m
Optymalny pływ
Niskie
Osłonięcie
Odsłonięte — Przełamanie jest ogólnie eksponowane.
Wpływ wiatru
Najlepsze wiatry to te z akwenowego kierunku (offshore) kojarzone z wiatrami wschodnimi; wiatry z północy i północnego zachodu mogą „dmuchać” surf.
Większy swell
Potrafi utrzymać pewien rozmiar, ale często robi się „out” (zamyka) gdy swell przekracza około 3 metry.
Jakość fali
Dobra — Jakość opisywana jest jako dobra do przeciętnej w zależności od swell i układu łachy piasku.
Siła fali
Umiarkowanie
Kształt fali
Mieszane
Tempo łamania
Szybkie — Dostawca podaje szybkie „peel”, a inny źródło wskazuje średni „peel” w zależności od warunków.
Długość ride’u
Średnie — Długość jazdy zależy od konfiguracji łachy piasku.
Typowa długość przejazdu
50–150 m
Szczegóły długości fali
Do około 100 metrów; typowo zakres bywa krótszy do średniego w zależności od konfiguracji łachy piasku.
Prognoza

Sprawdź prognozę przed wyjazdem

Zobacz wiatr, fale, pogodę i okna sesji dla Camel Rock (Clam Beach) w pełnym widoku prognozy.

Camel Rock (Clam Beach) – podsumowanie prognozy wiatru i fal

Wiatr
2–8 ktsPorywy 14 kts
Kierunek
NNW338°
Najsilniejszy dzień
śr., 28 paź8 kts
Dni z wiatrem
0/712 kts lub więcej
Fale
0.9–2.2 mOkres 9s
Temperatura
6–16 °C

W ciągu najbliższych 7 dni prognoza dla Camel Rock (Clam Beach) przewiduje w dzień wiatr 2–8 kts, najsilniejszy około 8 kts w środa, 28 października, z porywami do 14 kts. Przeważający kierunek to NNW. Fale od 0.9 do 2.2 m, z okresem około 9s. Na podstawie modelu Wavind, w czasie lokalnym spotu.

W pobliżu

Inne spoty w okolicy

Bezpieczeństwo

Co warto wiedzieć przed wejściem na wodę

Bezpieczeństwo, dostęp, ograniczenia, ratownictwo i lokalne zasady mogą się zmieniać. Traktuj te szczegóły jako informacyjne i potwierdź je lokalnie przed wejściem na wodę.

Zagrożenia

  • skały
  • rekiny
  • silne prądy wsteczne
  • zimna woda
  • mocne przełamanie przy brzegu
  • podwodne łaty rafy
Poziom umiejętności: Początkujący do Średnio zaawansowany
Zalecany sprzęt bezpieczeństwa
ButyRękawiceKapturPiankaKamizelka ochronna

Ratownictwo i wsparcie

Ratownik
Brak
Ratownictwo i samoratowanie
Ograniczone — Regionalne zabezpieczenie ratownicze; samo miejsce wskazuje, że na miejscu nie ma ratowników.
Informacje awaryjne
Najbliższe zaplecze jest w McKinleyville lub Trinidad.
Lokalizm / atmosfera
Łagodny

Zasady spotu

Używaj kanału do wiosłowania obok skały dla łatwiejszego wejścia/wyjścia, gdy jest tłoczno. Najlepszy jest odpływ do wypłynięcia.

Lokalne wskazówki
  • Używaj kanału do wiosłowania obok skały dla łatwiejszego wejścia/wyjścia, gdy jest tłoczno.
  • Najlepszy jest odpływ do wypłynięcia.
  • Poczekaj na niższy stan wody, aby fale nie obmywały klifów.
  • Bądź bardzo uważny/a na lokalną populację rekinów; to miejsce jest częścią „Red Triangle”.
  • Sprawdź warunki z punktów widokowych/parkingów z widokiem na Camel Rock.

Dojazd i dostęp

Najbliższe miasto
Arcata
Najbliższa miejscowość
Arcata
Parking
Dostępny jest parking na plaży; większy parking około 100 jardów na północ od miejsca kontrolnego przy punkcie widokowym/wyjeździe. Clam Beach ma też parkingi z krótkim spacerem na północ.
Dojazd
Jadąc z Highway 101 na północ, około 12 mi na północ od Arcata, skręć na Westhaven Exit. Skręć w lewo pod wiaduktem/autostradą, a droga od razu tworzy kształt „T”. Jedź w prawo około 0,25 mi do klifu przy prawym zakręcie. Sprawdź surf z punktów widokowych z widokiem na Camel Rock. Zaparkuj około 100 jardów dalej na północ w większym parkingu i przejdź około 200 ft na plażę (ok. 5 min).
Lokalny język
English
Udogodnienia

Co znajdziesz na plaży

Parking
Toalety
Miejsce piknikowe
Zakwaterowanie
Pobliska miejscowość — Hotele i zajazdy w Arcata/McKinleyville; biwakowanie w Clam Beach County Park.
Jedzenie i napoje
Restauracje i kawiarnie w pobliskim Trinidad lub McKinleyville.
Wypożyczalnia sprzętu:
Sklepy surfingowe i outdoorowe w pobliskim Arcata oferują wypożyczenia piankowych kombinezonów i desek (regionalnie).
Przechowalnia sprzętu
Przechowywanie sprzętu na miejscu jest zwykle niedostępne; większość osób przechowuje sprzęt w samochodach lub w pobliskim zakwaterowaniu (regionalnie).
Serwis sprzętu
Podstawowe usługi naprawy desek surfingowych i piankowych kombinezonów są dostępne w sklepach w Arcata i Eureka (regionalnie).
Nauka, wypożyczalnie i więcej

Szkoły i usługi

Przy tym spocie nie ma jeszcze szkół ani usług.

Recenzje

Od riderów, którzy tu byli

Obserwacje społeczności

Najnowsze zgłoszone warunki

Pytania o spot

Najczęstsze pytania

Kiedy jest najlepszy sezon na spocie Camel Rock (Clam Beach)?

Najlepsze miesiące ogółem na spocie Camel Rock (Clam Beach) to Styczeń.

Które kierunki wiatru działają na spocie Camel Rock (Clam Beach)?

Na spocie Camel Rock (Clam Beach) działają wiatry z kierunków E, ESE. Kierunki offshore to E.

Jaki poziom umiejętności jest odpowiedni na spocie Camel Rock (Clam Beach)?

Spot Camel Rock (Clam Beach) jest odpowiedni dla następujących poziomów: Surfing: Początkujący do Średnio zaawansowany.