Plaża Deveraux
- Freestyle, Shortboard
- Najlepsze do
- Średnio zaawansowany
- Poziom umiejętności
- Swell, Ocean
- Typ spotu
- Umiarkowanie
- Poziom tłoku
Te informacje o spocie są wspierane przez AI i nie zostały zweryfikowane przez człowieka. Mogą być niepełne, nieaktualne lub błędne. Przed pływaniem sprawdź bezpieczeństwo, dostęp, lokalne zasady i aktualne warunki w oficjalnych lub lokalnych źródłach.
O spocie
Plaża Deveraux (Beverly) to dość odsłonięty reef break nad skalistym dnem, który potrafi dawać zarówno lewe, jak i prawe fale. Wiele opisów podkreśla możliwości „barrelingu” oraz układ rafy typu A-frame; najlepsza praca zwykle wypada przy niskim stanie morza. Wiatr może być tu kluczowy: Północne lub Północno-Zachodnie wiatry od lądu są opisywane jako czyszczące fale, natomiast także Zachodni/Północno-Zachodni przepływ od lądu bywa wskazywany jako zapewniający czystszy surf. W praktyce jakość fali jest wrażliwa na dopasowanie wiatr–fala i lokalną energię, a relacje wahają się od dobrych do przeciętnych w zależności od dnia. Bezpieczeństwo jest tutaj sprawą priorytetową. Na spotcie są zanurzone skały i skały obmywane falą, a większe wzburzenia potrafią dać ciężki surf z silnymi prądami wstecznymi. Małe miejsce do startu i skaliste przejścia mogą też utrudniać poruszanie się w tłumie, gdy na wodę wchodzi więcej surferów. Sezonowo najbardziej konsekwentny i mocny surf jest opisywany na jesień i zimę, a woda utrzymuje niską temperaturę aż do tej pory. Zimowe sesje zazwyczaj wymagają pełnego zestawu do zimnej wody (w tym kaptur, rękawice i buty), a zasięg ratowników jest opisywany jako sezonowy. Dostęp jest opisywany jako darmowy w miesiącach zimowych, co może zmniejszać tłok w porównaniu z okresami szczytowymi.
- Reef break z lewymi i prawymi
- Niski stan morza zwykle poprawia pracę fali nad skałami
- Wiatry od lądu (North/Północno-Zachód/West) mogą czyścić warunki
- Zimowe sesje wymagają mocnej ochrony przed zimnem
- Układ rafy może dostarczać lewy i prawy z sekcjami z „barrelingiem”.
- Najlepiej działa przy niskim stanie morza i zwykle można go surfować w sposób w miarę przewidywalny w okresach jesień/zima związanych z falą.
- Wiatry z kierunkiem od lądu (North/Northwest lub West/Northwest) mogą pomagać w uzyskaniu czystszego surfowania.
- Zanurzone skały i skały obmywane falą zwiększają ryzyko urazów, zwłaszcza przy większej energii i bardziej poszarpanych warunkach.
- Możliwe są prądy wsteczne podczas większych wzburzeń.
- Na spotcie może robić się tłoczno, gdy fale są dobre.
Wiatr, woda i sezony
Wiatr
- Kierunek
- W, WNW, S, SW, N, NW
- Kierunki offshore
- N, NW, W, WNW
- Zakres wiatru
- 15–25 kts
- Typ wiatru
- Frontowy — Wiatry systemu frontowego z opcjami sprzyjającymi od morza (zwłaszcza z Zachodu/Północnego-Zachodu), które potrafią oczyścić surf.
- Niezawodność
- Umiarkowana; podawana spójność na poziomie miejsca nie jest zbyt wysoka.
- Współczynnik porywistości
- Umiarkowane porywy — Zauważana umiarkowana porywczość wiatru, z dużą zmiennością.
- Najlepsze miesiące
- Styczeń, Luty, Marzec, Październik, Listopad, Grudzień
- Okno termiczne
- Bryza morska · Popołudnie · Miesiące: Maj, Cze, Lip, Sie · Kier: S, SW · W ciepłej porze roku często tworzy się układ bryzy morskiej w ciepłe popołudnia w maju–sierpniu.
Woda i plaża
- Typ akwenu
- Swell, Ocean
- Plaża
- Mieszane — Mieszanka piasku i skał; sekcje z dnem skalistym/rafą są kluczowe dla powstawania fali.
- Rozmiar plaży
- Średnie
- Fale
- Małe — Opisywana jako mała–średnia w zależności od źródła i pory roku.
- Start
- Średnie — Dostęp po piasku między skalistymi obszarami; przy wyższym stanie morza może się zawężać.
- Trudność startu
- Umiarkowanie — Dostęp jest możliwy, ale przy wysokim stanie morza może być wąski i wymaga ostrożnej nawigacji wokół skał.
Przez cały rok
Może być tłoczno w letnie weekendy wśród bywalców plaży; najgęstsze kolejki do surfowania są podczas znaczących jesienno-zimowych wzburzeń.
Późna jesień i zima (listopad–marzec) z częstymi Nor’easters.
Według sportu
Czego się spodziewać w każdym.
Czasem używany podczas zimowych warunków sztormowych przez doświadczonych windsurferów; skalne zagrożenia i pobliski wał przeciwpowodziowy/grobla sprawiają, że jest to trudne.
- Rozmiary żagli
- 4–5.5 m²
Narażony układ rafy, który może wytwarzać sekcje z „barrelingiem” zarówno na lewej, jak i na prawej stronie. Zwykle niski stan morza poprawia pracę fali nad rafą/skalami oraz w pobliżu wału przeciwpowodziowego/grobli.
- Kierunek fali
- Obie
- Optymalny swell
- E, NE, SE
- Wysokość swellu
- 0.9–3 m
- Optymalny pływ
- Niskie
- Osłonięcie
- Częściowo osłonięte — Opisywany jako w miarę narażony; osłonięty w porównaniu z w pełni otwartym wybrzeżem, ale nadal dostaje atlantycką falę.
- Wpływ wiatru
- Północne wiatry od lądu dają czystsze warunki; wiatr z Zachodu lub Północnego-Zachodu może też zapewnić czysty, od lądu przepływ.
- Większy swell
- Może poradzić sobie z większą falą, ale może się robić ciężko i rozwijać silne ripy; zagrożenia rosną wraz ze wzmacnianiem prądów w pobliżu skał.
- Jakość fali
- Dobra — Opisywana jako dobra ogólnie, z niektórymi źródłami mówiącymi o jakości przeciętnej — warunki zależą od wiatru i wielkości fali.
- Siła fali
- Mocna — Od umiarkowanej do silnej w zależności od warunków; może osiągać maksimum w większym lokalnym oknie fali.
- Kształt fali
- Równo łamiąca się
- Tempo łamania
- Średnie
- Długość ride’u
- Długa — Dłuższe sekcje z „barrelingiem” są opisywane na układzie rafy.
- Szczegóły długości fali
- W raportach pojawiają się sekcje z „barrelingiem”, które mogą dochodzić do ok. 200 metrów; inne opisy podają zazwyczaj krótsze, „dynamiczne” przejazdy po odcinkach rafy.
Sprawdź prognozę przed wyjazdem
Zobacz wiatr, fale, pogodę i okna sesji dla Plaża Deveraux w pełnym widoku prognozy.
Plaża Deveraux – podsumowanie prognozy wiatru i fal
- Wiatr
- 2–10 ktsPorywy 21 kts
- Kierunek
- WSW251°
- Najsilniejszy dzień
- czw., 29 paź10 kts
- Dni z wiatrem
- 0/712 kts lub więcej
- Fale
- 0.1–0.7 mOkres 7s
- Temperatura
- 2–19 °C
W ciągu najbliższych 7 dni prognoza dla Plaża Deveraux przewiduje w dzień wiatr 2–10 kts, najsilniejszy około 10 kts w czwartek, 29 października, z porywami do 21 kts. Przeważający kierunek to WSW. Fale od 0.1 do 0.7 m, z okresem około 7s. Na podstawie modelu Wavind, w czasie lokalnym spotu.
Inne spoty w okolicy
Co warto wiedzieć przed wejściem na wodę
Bezpieczeństwo, dostęp, ograniczenia, ratownictwo i lokalne zasady mogą się zmieniać. Traktuj te szczegóły jako informacyjne i potwierdź je lokalnie przed wejściem na wodę.
Zagrożenia
- zanurzone skały
- skały obmywane falą
- możliwe prądy wsteczne podczas dużych wzburzeń
- zimna woda
- wał przeciwpowodziowy/grobla
- shore break
- duże skały i głazy
Ratownictwo i wsparcie
- Ratownik
- Sezonowo — Ratownicy są wymienieni jako obecni sezonowo.
- Ratownictwo i samoratowanie
- Ograniczone — Dostępność ratownictwa jest ograniczona.
- Informacje awaryjne
- Zadzwoń pod 911. Dostępność ratownictwa jest opisywana jako ograniczona.
- Lokalizm / atmosfera
- Łagodny — Podkreślane są lokalne oczekiwania i zasady savoir-vivre'u.
Zasady spotu
Najlepiej surfować przy niskim stanie morza, aby ograniczyć obmywanie falą skał oraz pobliskiego wału przeciwpowodziowego/grobli. Małe miejsce do startu może utrudniać nawigację wśród ludzi; przygotuj się na przepychanki, gdy dostęp jest ograniczony.
- Nie-mieszkańcy muszą w sezonie letnim zapłacić za parking (w zależności od pory roku parkowanie poza sezonem może być bezpłatne/dostępne bez opłat).
- Obowiązują sezonowe ograniczenia parkowania.
- Północne/Północno-Zachodnie wiatry od lądu zwykle czyszczą warunki.
- Planuj pod pływy: zazwyczaj najlepszy jest niski stan morza.
- Na zimowe sesje używaj odpowiedniej odzieży do zimnej wody.
- Uważaj na tłok w małym miejscu startu.
Dojazd i dostęp
- Najbliższe miasto
- Beverly
- Najbliższa miejscowość
- Beverly
- Najbliższe lotnisko
- Boston Logan International Airport (BOS)
- Parking
- Duży parking; bezpłatny poza sezonem, płatny dla osób spoza okolicy podczas lata (obowiązują sezonowe ograniczenia).
- Transport publiczny
- MBTA Commuter Rail z przystankami w Beverly i Salem, uzupełnione lokalnymi trasami autobusowymi
- Dojazd
- Darmowy dostęp w miesiącach zimowych.
- Lokalny język
- English
Co znajdziesz na plaży
- Zakwaterowanie
- Blisko — Motele i hotele dostępne w Marblehead oraz w sąsiednim Salem.
- Jedzenie i napoje
- Sezonowy bar z przekąskami bezpośrednio na plaży.
- Wypożyczalnia sprzętu:
- Wypożyczalnia sprzętu jest opisywana jako dostępna regionalnie wokół Marblehead/Beverly dla powiązanych sportów deskowych; wypożyczalnie stricte pod kite często wymagają powiązania ze szkołą.
- Przechowalnia sprzętu
- Ograniczone publiczne przechowywanie sprzętu.
- Serwis sprzętu
- Podstawowe usługi naprawy żagli i latawców dostępne dzięki wsparciu regionalnemu.
Przy tym spocie nie ma jeszcze szkół ani usług.
Poza wodą
North Shore to historyczny i malowniczy pas wybrzeża z kulturą morską oraz w pobliżu muzeami i miejscami z epoki kolonialnej.
Dobrze zachowana osiemnastowieczna wioska z wąskimi uliczkami i architekturą kolonialną.
Jedno z najstarszych i najszybciej rozwijających się muzeów w kraju, z globalną sztuką i kulturą.
Opowiada o historii Procesów Czarownic z Salem w 1692 roku.
Wycieczki z przewodnikiem odkrywające surowe wyspy Północnego Wybrzeża (North Shore) i linię brzegową.
Park nad samą wodą w Beverly z ogrodami różanymi, plażami i placami zabaw.
Od riderów, którzy tu byli
Najnowsze zgłoszone warunki
Pytania o spot
Najczęstsze pytania
Kiedy jest najlepszy sezon na spocie Plaża Deveraux?
Najlepsze miesiące ogółem na spocie Plaża Deveraux to Wrzesień, Październik, Listopad, Grudzień, Styczeń, Luty, Marzec. Najlepsze miesiące wiatrowe to Styczeń, Luty, Marzec, Październik, Listopad, Grudzień.
Które kierunki wiatru działają na spocie Plaża Deveraux?
Na spocie Plaża Deveraux działają wiatry z kierunków W, WNW, S, SW, N, NW. Kierunki offshore to N, NW, W, WNW.
Jakie rozmiary sprzętu są zalecane na spocie Plaża Deveraux?
Zalecane rozmiary sprzętu na spocie Plaża Deveraux: Windsurfing: 4–5.5 m². Typowy zakres wiatru to 15–25 kts.
Jaki poziom umiejętności jest odpowiedni na spocie Plaża Deveraux?
Spot Plaża Deveraux jest odpowiedni dla następujących poziomów: Windsurfing: Ekspert · Surfing: Średnio zaawansowany do Zaawansowany.