Epplesee (Rheinstetten)
- Freeride, Freestyle
- Najlepsze do
- Początkujący do Średnio zaawansowany
- Poziom umiejętności
- Płasko, Chop
- Typ spotu
- Ruchliwie
- Poziom tłoku
Te informacje o spocie są wspierane przez AI i nie zostały zweryfikowane przez człowieka. Mogą być niepełne, nieaktualne lub błędne. Przed pływaniem sprawdź bezpieczeństwo, dostęp, lokalne zasady i aktualne warunki w oficjalnych lub lokalnych źródłach.
O spocie
Epplesee (Rheinstetten) to śródlądowe jezioro do sportów wiatrowych i wodnych, z czystą wodą oraz żwirowym miejscem startu, które umożliwia stosunkowo łatwy, płytki dostęp i stanie blisko brzegu. Dostawcy opisują środowisko do pływania jako od płaskiego do pofalowanego, co czyni je odpowiednim na sesje freeride i freestyle, ze szczególnym naciskiem na dni z wiatrem z kierunku południe–południowy zachód. Najlepsze osiągi wiatru są od południa przez sektor południowy zachód (S, SSW, SW), a szczyt przypada na miesiące marzec, kwiecień, maj, wrzesień, październik i listopad. Jakość i powtarzalność wiatru mogą się różnić: jeden dostawca określa wiatr jako termiczny, podczas gdy szerszy kontekst regionalny wskazuje, że w tym obszarze dominują wpływy przechodzących układów frontowych. Tak czy inaczej, pływający powinni spodziewać się okresowych porywów i możliwego „cienia”/turbulencji w pobliżu fragmentów linii brzegowej przez otaczające drzewa i ukształtowanie terenu. Planowanie bezpieczeństwa jest kluczowe. W niektórych obszarach obecne są stalowe liny z prac wydobywczych żwiru, które są wielokrotnie wskazywane jako realne zagrożenie, jeśli odpłyniesz zbyt daleko w stronę środka. W cieplejszych miesiącach plażę współdzielą pływacy, a południowa strona jeziora obejmuje chroniony rezerwat przyrody z ograniczeniami w zakresie wstępu. Dostęp do sportów jest regulowany, szczególnie dla kitesurfingu: dozwolony jest wyłącznie w wyznaczonych strefach i wymaga rejestracji/zezwolenia — z możliwymi limitami liczby jednocześnie pływających na latawce. Podczas sezonu kąpielowego (15 kwietnia–15 października) wejście do strefy plażowej/sportowej oznaczonej żółtymi boiami jest ograniczone, dlatego planowanie pod lokalne egzekwowanie i strefy jest krytyczne. Parkowanie jest dostępne na dużym parkingu blisko brzegu, ale zakaz postoju na noc obowiązuje i jest egzekwowany.
- Czysta, śródlądowa woda od płaskiej do pofalowanej do sportów wiatrowych
- Start po żwirze ze strefą do stania i przygotowania sprzętu
- Najlepsze okno wiatrowe wiosną i jesienią (marzec–maj, wrzesień–listopad)
- Warunki płaskiej wody wspierają początkujących i progres, przy ścisłych zasadach bezpieczeństwa/stref
- Przeważnie płaska woda z dobrym potencjałem do freeride/freestyle
- Płytkie, łagodnie opadające wejście po żwirze ze strefą do stania/przygotowania sprzętu
- Zwykle czyste warunki wodne na wodzie śródlądowej
- Najlepsze warunki do pływania występują wiosną i jesienią przy w miarę niezawodnych wiatrach typu południowo-zachodniego
- Stalowe liny z prac wydobywczych (ryzyko szczególnie, jeśli odpłyniesz zbyt daleko)
- Sezon kąpielowy ogranicza dostęp do strefy plaży i oznaczonych obszarów
- Wiatr może być porywisty i czasem „w cieniu” przy części linii brzegowej
- Kitesurfing podlega surowym lokalnym regulacjom/ograniczeniom stref i wymaganiom dotyczącym pozwolenia/rejestracji
Wiatr, woda i sezony
Wiatr
- Kierunek
- S, SSW, SW
- Zakres wiatru
- 10–25 kts
- Typ wiatru
- Frontowy — Dane dostawców są sprzeczne: Perplexity opisuje wiatr termiczny, a szerszy kontekst klastera wskazuje układy frontowe napędzające wiatr w tym rejonie. Kierunek wiatru na poziomie spotu jest konsekwentnie S/SSW/SW.
- Niezawodność
- umiarkowana
- Współczynnik porywistości
- Umiarkowane porywy — Perplexity: umiarkowane porywy. Gemini: silne porywy (heavy-gusts).
- Najlepsze miesiące
- Marzec, Kwiecień, Maj, Wrzesień, Październik, Listopad
- Zalecane rozmiary latawców
- 9–17 m²
Woda i plaża
- Typ akwenu
- Płasko, Chop
- Plaża
- Żwir — Uruchomienie/wejście po żwirze.
- Rozmiar plaży
- Średnie
- Fale
- Płasko — Dostawcy opisują bardzo płaską wodę; jeden określa warunki jako spokojną wodę, a inny podaje stan jeziora od płaskiego do pofalowanego (miejscami szorstkiego).
- Poziom chopu
- Lekki chop — Opisywane jako płasko–pofalowane; przy zdarzeniach wiatrowych warunki potrafią być bardziej chropowate w głębi lądu.
- Start
- Małe — Płytka, łagodnie opadająca plaża żwirowa ze strefą do stania przy brzegu; trawiaste miejsca do przygotowania sprzętu (rigging).
Przez cały rok
Bardzo zatłoczone przez pływaków w lipcu i sierpniu; także popularne do sportów wodnych w wietrzne dni frontowe w październiku i listopadzie.
Możliwe letnie burze; deszcz i burze stają się częstsze pod koniec jesieni i zimą.
Według sportu
Czego się spodziewać w każdym.
Płaski akwen śródlądowy do freestyle/freeride, a także używany do uprawiania foilu; płytki, dostęp po żwirowej plaży z trawiastymi strefami do przygotowania sprzętu. Duży nacisk na pozostawanie z dala od pływaków i przestrzeganie wyznaczonych stref/zezwoleń.
- Rozmiary kite
- 9–14 m²
Warunki freeride i freestyle na wodzie śródlądowej, od płaskich do pofalowanych w zależności od pogody; rekomendowane wiosną i jesienią w dni z wietrznymi dniami frontowymi.
- Rozmiary żagli
- 5–7.5 m²
Coraz popularniejsze do wingfoilingu dzięki płaskiej wodzie i głębokości; unikaj lin z prac wydobywczych oraz stref dla pływających.
- Przyjazne dla foila
- Tak — Dostawca wprost zauważa, że dostęp jest przyjazny dla foila.
- Min. głębokość
- 2.0m
- Rozmiary wingów
- 4–6 m²
Sprawdź prognozę przed wyjazdem
Zobacz wiatr, fale, pogodę i okna sesji dla Epplesee (Rheinstetten) w pełnym widoku prognozy.
Epplesee (Rheinstetten) – podsumowanie prognozy wiatru i fal
- Wiatr
- 3–20 ktsPorywy 37 kts
- Kierunek
- SW230°
- Najsilniejszy dzień
- niedz., 25 paź20 kts
- Dni z wiatrem
- 2/712 kts lub więcej
- Temperatura
- 6–18 °C
W ciągu najbliższych 7 dni prognoza dla Epplesee (Rheinstetten) przewiduje w dzień wiatr 3–20 kts, najsilniejszy około 20 kts w niedziela, 25 października, z porywami do 37 kts. Przeważający kierunek to SW. Na podstawie modelu Wavind, w czasie lokalnym spotu.
Inne spoty w okolicy
Co warto wiedzieć przed wejściem na wodę
Bezpieczeństwo, dostęp, ograniczenia, ratownictwo i lokalne zasady mogą się zmieniać. Traktuj te szczegóły jako informacyjne i potwierdź je lokalnie przed wejściem na wodę.
Zagrożenia
- Stalowe liny z prac wydobywczych (active/pod wodą w niektórych obszarach)
- Pływacy
- Porywisty wiatr
- Teren chroniony (po południowej stronie)
Ratownictwo i wsparcie
- Ratownik
- Sezonowo — Ratownicy są obecni sezonowo.
- Ratownictwo i samoratowanie
- Ograniczone — Kontekst klastera wskazuje na sezonowe służby ratownicze (DLRG Rheinstetten, szczególnie w szczycie lata i w weekendy). Jeden dostawca podaje „nie” w kwestii ratownictwa na miejscu — zachowaj ostrożność i traktuj ratunek jako ograniczony.
- Informacje awaryjne
- Najbliższe szpitale są w Karlsruhe lub Rastatt (uwaga dostawcy). Numer alarmowy: 112 (kontekst regionalny).
- Lokalizm / atmosfera
- Łagodny — Dostawcy opisują lokalne przepisy/egzekwowanie stref; także opisywane jako lokalnie popularne.
Zasady spotu
Przestrzegaj żółtych znaczników boi dla strefy plaży; respektuj obszary rezerwatu przyrody; nie wchodź na południowy rezerwat przyrody; kitesurfing jest ograniczony do wyznaczonych stref (i wymaga rejestracji/zezwolenia — zgodnie z uwagami dostawców); unikaj pływaków i nie wchodź na plażę/strefę sportu podczas sezonu kąpielowego.
- Brak wstępu do strefy plaży podczas sezonu kąpielowego (15 kwietnia–15 października).
- Brak wstępu do południowego obszaru rezerwatu przyrody.
- Kitesurfing dozwolony tylko w wyznaczonej strefie i wymaga rejestracji/zezwolenia; może obowiązywać limit maksymalnej liczby latawców jednocześnie.
- Strefy sportowe są egzekwowane, aby uniknąć konfliktu z obszarem do pływania.
- Zakaz postoju w nocy; ściśle monitorowane.
- Unikaj południowej części jeziora (teren chronionej przyrody).
- Podczas sezonu kąpielowego (15 kwietnia–15 października) unikaj strefy plaży oznaczonej żółtymi boiami.
- Uważaj na stalowe liny nad głową/ponad lustrem wody z prac wydobywczych — ryzyko rośnie, jeśli odpłyniesz zbyt daleko w stronę środka jeziora.
- Sprawdź status/stan lin z prac wydobywczych, zanim wypłyniesz.
- Przyjeżdżaj wcześnie w wietrzne dni, ponieważ parking może szybko się zapełnić.
Dojazd i dostęp
- Najbliższe miasto
- Karlsruhe
- Najbliższa miejscowość
- Rheinstetten
- Najbliższe lotnisko
- Karlsruhe/Baden-Baden Airport (FKB)
- Parking
- Duży parking bezpośrednio przy miejscu; opłata za parkowanie jest zazwyczaj pobierana w sezonie letnim. Zakaz parkowania na noc i ściśle monitorowane.
- Transport publiczny
- System tramwajów Karlsruhe (S-Bahn S2) plus lokalne trasy autobusowe.
- Dojazd
- Z A5 zjedź na zjazd Karlsruhe-Süd, a następnie jedź B3 w kierunku Rastatt. Postępuj zgodnie z oznaczeniami do Rheinstetten i Silberstreifen; po przejechaniu przez miejscowość duży parking jest po lewej stronie, blisko plaży.
- Poziom kosztów
- Umiarkowanie
- Lokalny język
- German
Co znajdziesz na plaży
- Zakwaterowanie
- Pobliska miejscowość — Hotele i pensjonaty w Rheinstetten oraz w okolicach Karlsruhe.
- Jedzenie i napoje
- W sezonie dostępny jest kiosk/restauracja oferująca przekąski i napoje.
- Wypożyczalnia sprzętu:
- Brak sklepów wypożyczalni komercyjnych bezpośrednio na miejscu; sprzęt jest zwykle dowożony przez osoby uprawiające sport.
- Przechowalnia sprzętu
- Zwykle niedostępne do użytku publicznego; przechowywanie jest przede wszystkim dostępne za pośrednictwem lokalnych klubów dla członków.
- Serwis sprzętu
- Nie wskazano serwisu/napraw sprzętu dostępnych na miejscu; naprawy są dostępne w sklepach w rejonie Karlsruhe/Mannheim.
Przy tym spocie nie ma jeszcze szkół ani usług.
Od riderów, którzy tu byli
Najnowsze zgłoszone warunki
Pytania o spot
Najczęstsze pytania
Kiedy jest najlepszy sezon na spocie Epplesee (Rheinstetten)?
Najlepsze miesiące ogółem na spocie Epplesee (Rheinstetten) to Marzec, Kwiecień, Maj, Wrzesień, Październik, Listopad.
Które kierunki wiatru działają na spocie Epplesee (Rheinstetten)?
Na spocie Epplesee (Rheinstetten) działają wiatry z kierunków S, SSW, SW.
Jakie rozmiary sprzętu są zalecane na spocie Epplesee (Rheinstetten)?
Zalecane rozmiary sprzętu na spocie Epplesee (Rheinstetten): Kitesurfing: 9–14 m² · Windsurfing: 5–7.5 m² · Wingfoiling: 4–6 m². Typowy zakres wiatru to 10–25 kts.
Jaki poziom umiejętności jest odpowiedni na spocie Epplesee (Rheinstetten)?
Spot Epplesee (Rheinstetten) jest odpowiedni dla następujących poziomów: Kitesurfing: Początkujący do Średnio zaawansowany · Windsurfing: Początkujący do Średnio zaawansowany · Wingfoiling: Początkujący do Średnio zaawansowany.