Lauderdale Point (Hobsons Bay)

Surfing
Shortboard, Longboard
Najlepsze do
Średnio zaawansowany
Poziom umiejętności
Swell, Ocean
Typ spotu
Spokojnie
Poziom tłoku

Te informacje o spocie są wspierane przez AI i nie zostały zweryfikowane przez człowieka. Mogą być niepełne, nieaktualne lub błędne. Przed pływaniem sprawdź bezpieczeństwo, dostęp, lokalne zasady i aktualne warunki w oficjalnych lub lokalnych źródłach.

O tym spocie

O spocie

Lauderdale Point to bardzo osłonięte załamanie punktowe na wschodnim wybrzeżu Tasmanii, znane z dość regularnego „produkowaniu” surfów, gdy nadejdzie odpowiedni swell. Fala układa się jako peelingująca prawa w punkcie nad skalistym szelfem, ale w dużej mierze zależy od tego, czy południowy swell zawija do Frederick Henry Bay. Zagrożenia są zauważalne: odsłonięte skały przy odpływie, odcinki rafy podwodnej i ripsy. Ponieważ dno jest skaliste, a głębokość może zmieniać się znacznie w zależności od pływu, najbezpieczniejsze podejście to planowanie sesji w okolicach środka pływu i unikanie warunków, które wciągają Cię w najpłytsze rejony. Zimna woda jest też czynnikiem przez cały rok. Od strony wiatru opisuje się, że wiatry z zachodu i północnego-zachodu są offshore i zwykle „groomują” surf. Wzorzec wiatru w tym miejscu jest ogólnie opisywany jako wiatry z zachodu / południowego zachodu napędzane frontami; typowe siły wiatru to ok. 15–25 węzłów, a podmuchy są umiarkowane. Gdy jest „pracujące”, potrafi ściągać surferów mimo niskoprofilowej opinii—tłumy są opisywane jako możliwe, gdy swell jest dobry. Dla sprzętu i komfortu w chłodniejszych okresach szczególnie polecany jest dobrej jakości piankowy (neoprenowy) spring suit z kapturem/buty/ rękawiczki, a regionalne wskazówki sezonowe wskazują na grubsze pianki zimą. Najlepszym miesiącem na surfowanie z regularnością jest maj, zgrywając się z tym, że zima ogólnie jest dla tego miejsca najbardziej korzystna.

  • Osłonięte fale na punkcie nad skalistym szelfem
  • Najlepszy miesiąc: maj; ogólnie zima
  • Offshore groomowanie przy wiatrach W/NW
  • Zagrożenia skalne i ripsy—ważne jest wyczucie pływu
Świetne dla
Surfing shortboardSurfing longboardZaawansowani riderzy
Co świetne
  • Bardzo osłonięte załamanie punktowe z dość regularnym surfem, gdy warunki się zgrają.
  • Wiatry Zachód/Północny-Zachód są offshore i pomagają „groomować” falę.
  • Surferzy średniozaawansowani mogą znaleźć sensowne okno, gdy swell owija się do zatoki.
Uwaga
  • Kamieniste dno i skały pod wodą; ryzyko rośnie w okolicach odpływu.
  • Występują ripsy.
  • Akcja ratunkowa jest ograniczona, a na miejscu nie ma ratowników.
Czy ten opis był pomocny?
Praktyczny przewodnik po spocie

Wiatr, woda i sezony

Wiatr

Kierunek
W, NW, SW
Kierunki offshore
W, NW, SW
Zakres wiatru
15–25 kts
Typ wiatru
Frontowy — Dominujące wiatry frontalne z zachodu / południowego zachodu; wiatry z zachodu są często offshore dla tego załamania fali.
Niezawodność
umiarkowana
Współczynnik porywistości
Umiarkowane porywy — Zgłaszane umiarkowane podmuchy.
Najlepsze miesiące
Maj
Strefy cienia wiatrowego
Wysoki teren na zachodzie może tworzyć warunki z podmuchami podczas silnych wiatrów z zachodu

Woda i plaża

Typ akwenu
Swell, Ocean
Plaża
Skały — Kamienista linia brzegowa.
Rozmiar plaży
Małe
Fale
Małe — Zwykle mała; często za mała dla większości surferów, ale przy odpowiednim nawinięciu fali może być nadal do ogarnięcia.
Start
Średnie — Kamienista linia brzegowa z ograniczonymi piaszczystymi fragmentami zależnie od stanu wody (tide).
Trudność startu
Umiarkowanie — Skalisty dostęp; ograniczone piaszczyste fragmenty zależnie od stanu wody.

Przez cały rok

Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze
Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru
Najlepszy sezonPoza sezonem
12–18 °C
Temperatura wody
5–22 °C
Temperatura powietrza
Przewodnik po piankach
Maj–Wrz: spring wetsuit (with neoprene hood, gloves, and boots) / winter-weight guidance also favors thicker suits + Buty, Rękawice, KapturPaź–Maj: 4/3mm + ButyGru, Sty, Lut: 3/2mm or 4/3mm
Tłok w sezonie

Cicho w dni powszednie; umiarkowane tłumy tylko podczas rzadkich, dobrych swell.

Sezon burz/deszczu

Zimą (czerwiec–sierpień) częściej nadciągają zimne fronty i aktywność burzowa.

Według sportu

Czego się spodziewać w każdym.

SurfingNajlepszy na tym spociePoziom umiejętności

Bardzo osłonięte załamanie punktowe na skalistym szelfie; najlepiej działa, gdy duża południowa swell owija się do zatoki. Często to ciche, zapasowe miejsce, gdy odsłonięte plaże w Tasmanii są zbyt mocno „dmuchnięte”.

Point break
Kierunek fali
Prawa
Optymalny swell
S, SSE, SSW
Wysokość swellu
1.5–3 m
Optymalny pływ
Średni — Środek pływu pomaga uniknąć najpłytszych fragmentów skał.
Osłonięcie
Osłonięte — Mocno osłonięte / sheltered point.
Wpływ wiatru
Wiatry z Zachodu i Północnego-Zachodu są offshore i „gromadzą” (dopleteniają) falę.
Większy swell
Dobrze radzi sobie z dużymi swellami, ponieważ jest mocno osłonięte.
Jakość fali
Przeciętna — Zwykle przeciętna jakość; może się poprawić przy odpowiednim nawinięciu fali i właściwych warunkach.
Siła fali
Łagodna — Miękka energia fali.
Kształt fali
Równo łamiąca się — Profil załamania punktowego typu peeling.
Tempo łamania
Średnie — Fale „peelują” w średnim tempie.
Długość ride’u
Średnie — Średnia długość przejazdu; w dobry dzień, przy wystarczającej wysokości fali, potrafi „obracać/odcinać” 50–100 metrów.
Szczegóły długości fali
Fale potrafią obracać się 50–100 metrów w dobry dzień, przy wystarczającej wysokości fali.
Prognoza

Sprawdź prognozę przed wyjazdem

Zobacz wiatr, fale, pogodę i okna sesji dla Lauderdale Point (Hobsons Bay) w pełnym widoku prognozy.

Lauderdale Point (Hobsons Bay) – podsumowanie prognozy wiatru i fal

Wiatr
5–14 ktsPorywy 28 kts
Kierunek
W262°
Najsilniejszy dzień
śr., 28 paź14 kts
Dni z wiatrem
3/712 kts lub więcej
Fale
0.2–0.7 mOkres 4s
Temperatura
7–19 °C

W ciągu najbliższych 7 dni prognoza dla Lauderdale Point (Hobsons Bay) przewiduje w dzień wiatr 5–14 kts, najsilniejszy około 14 kts w środa, 28 października, z porywami do 28 kts. Przeważający kierunek to W. Fale od 0.2 do 0.7 m, z okresem około 4s. Na podstawie modelu Wavind, w czasie lokalnym spotu.

W pobliżu

Inne spoty w okolicy

Bezpieczeństwo

Co warto wiedzieć przed wejściem na wodę

Bezpieczeństwo, dostęp, ograniczenia, ratownictwo i lokalne zasady mogą się zmieniać. Traktuj te szczegóły jako informacyjne i potwierdź je lokalnie przed wejściem na wodę.

Zagrożenia

  • Skały
  • Ripsy
  • Odcinki rafy podwodnej
  • Zimna woda
Poziom umiejętności: Średnio zaawansowany
Zalecany sprzęt bezpieczeństwa
KaskPiankaButyKapturRękawice

Ratownictwo i wsparcie

Ratownik
Brak — Brak ratowników.
Ratownictwo i samoratowanie
Nie — Brak dedykowanych usług ratowniczych na miejscu bezpośrednio przy miejscach startu; ratunek jest ograniczony i opiera się na usługach regionalnych.
Informacje awaryjne
Najbliższy duży szpital to Royal Hobart Hospital (ok. 20 minut jazdy). Krajowy numer alarmowy: 000.
Lokalizm / atmosfera
Łagodny — Miejscowo wykorzystywane jako zapasowe miejsce, gdy szersze wybrzeże jest zbyt „wywiane”; lokalizm opisywany jako łagodny.

Zasady spotu

Występują zagrożenia skalne i ripsy; wybieraj pory, gdy warunki są do opanowania, i unikaj najpłytszych fragmentów skał przy odpływie.

Lokalne wskazówki
  • Poczekaj na dużą południową swell, żeby to miejsce zaczęło działać.
  • Surfuj w środku pływu, aby uniknąć najpłytszych fragmentów skał.

Dojazd i dostęp

Najbliższe miasto
Clarence
Najbliższa miejscowość
Lauderdale
Najbliższe lotnisko
Hobart International Airport (HBA)
Parking
Dostępny tylko ograniczony parking w pobliżu punktów dostępu do wybrzeża
Transport publiczny
Publiczne połączenia autobusowe łączą Lauderdale z Hobart, ale kursują rzadko i nie są idealne do przewożenia sprzętu sportowego; zdecydowanie zalecany jest prywatny pojazd.
Dojazd
Dojazd przez miejscowość Lauderdale, położoną po wschodniej stronie szyi (neck).
Poziom kosztów
Umiarkowanie
Lokalny język
English
Udogodnienia

Co znajdziesz na plaży

Parking
Zakwaterowanie
Blisko — Wypożyczalnie wakacyjne i małe pensjonaty w Lauderdale; w pobliżu dostępne są też noclegi z samodzielnym przygotowaniem posiłków w rejonie South Arm.
Jedzenie i napoje
Lokalne kawiarnie i supermarket dostępne w centrum miasta Lauderdale.
Wypożyczalnia sprzętu:
Sprzęt do wypraw windsurfing/wingfoiling/surfing jest dostępny w wyspecjalizowanych sklepach w rejonie Lauderdale i Hobart.
Przechowalnia sprzętu
Nie ma dedykowanego przechowywania na miejscu; większość riderów trzyma sprzęt w samochodach lub w lokalnych obiektach noclegowych.
Serwis sprzętu
Podstawowe usługi naprawy żagli i desek dostępne w lokalnych sklepach w większym regionie Hobart.
Nauka, wypożyczalnie i więcej

Szkoły i usługi

Przy tym spocie nie ma jeszcze szkół ani usług.

Recenzje

Od riderów, którzy tu byli

Obserwacje społeczności

Najnowsze zgłoszone warunki

Pytania o spot

Najczęstsze pytania

Kiedy jest najlepszy sezon na spocie Lauderdale Point (Hobsons Bay)?

Najlepsze miesiące ogółem na spocie Lauderdale Point (Hobsons Bay) to Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik, Listopad, Grudzień. Najlepsze miesiące wiatrowe to Maj.

Które kierunki wiatru działają na spocie Lauderdale Point (Hobsons Bay)?

Na spocie Lauderdale Point (Hobsons Bay) działają wiatry z kierunków W, NW, SW. Kierunki offshore to W, NW, SW.

Jaki poziom umiejętności jest odpowiedni na spocie Lauderdale Point (Hobsons Bay)?

Spot Lauderdale Point (Hobsons Bay) jest odpowiedni dla następujących poziomów: Surfing: Średnio zaawansowany.