Melia Buena Vista East Beach (Cayo Santa Maria)

KitesurfingWingfoiling
Freeride, Wave
Najlepsze do
Średnio zaawansowany
Poziom umiejętności
Średnie fale, Ocean
Typ spotu
Spokojnie
Poziom tłoku

Te informacje o spocie są wspierane przez AI i nie zostały zweryfikowane przez człowieka. Mogą być niepełne, nieaktualne lub błędne. Przed pływaniem sprawdź bezpieczeństwo, dostęp, lokalne zasady i aktualne warunki w oficjalnych lub lokalnych źródłach.

O tym spocie

O spocie

Melia Buena Vista East Beach na Cayo Santa María to duże miejsce do kitesurfingu na piaszczystej plaży, z czystą wodą i warunkami ze średnimi falami. Wiatr jest zdominowany przez północno-wschodnie wiatry pasatowe (z możliwym wpływem zimowych frontów w szerszym regionie), dlatego najlepszy sezon przypada w dużej mierze na okres od listopada do kwietnia. Do pływania można się spodziewać stabilnej siły wiatrów pasatowych najczęściej w granicach od połowy kilkunastu do połowy dwudziestu węzłów, przy czym najbardziej konsekwentne miesiące skupiają się zimą. Dostawcy opisują też czasami dni z mocniejszym wiatrem, w których używa się mniejszych latawców (nawet do wysokich pojedynczych rozmiarów). Główna historia bezpieczeństwa dotyczy dna: występują rafy, fragmenty korali i falochron (wave breaker), a zagrożenia sięgają do płytszych partii. Wiele ostrzeżeń podkreśla, by unikać płytkich miejsc, a zalecane są buty ochronne (booties) ze względu na ryzyko związane z rafami/jeżowcami. Kitesurferzy powinni pozostać w wyznaczonej strefie kitesurfingu i szanować pobliskie obszary do pływania. Ogólnie to dobra alternatywa skierowana do osób na poziomie pośrednim: jest czyściej i spokojniej niż bardziej ruchliwe plaże w ośrodkach, z łagodniejszą atmosferą w samym ośrodku oraz stosunkowo mało „widowiskową” sceną w porównaniu do głównych kite-hubów w rejonie Jardines del Rey. Głębokość w pobliżu brzegu różni się od fragmentów z rafą, więc planowanie trasy ma znaczenie — szczególnie jeśli rozważa się wingfoiling.

  • Krystalicznie czysta woda nad dużym, piaszczystym miejscem startu
  • Średnio-falowy charakter kitesurfingu ukształtowany przez odcinki raf/korali
  • Zimowe wiatry pasatowe (Nov–Apr) o dużej przewidywalności
Świetne dla
Kitesurfing freerideKitesurfing waveKitesurfing freestyle
Co świetne
  • Krystalicznie czysta woda oraz duża piaszczysta plaża z zazwyczaj łatwymi do umiarkowanych warunkami startu.
  • Niezawodne zimowe wiatry pasatowe z typowym zakresem od połowy kilkunastu do połowy dwudziestu (węzły).
  • Potencjał do jazdy ze średnimi falami, odpowiedni na freeride/wave w kitesurfingu.
Uwaga
  • Rafy/korale i falochron (wave breaker) tworzą realne zagrożenia nawigacyjne i do pływania — szczególnie w płytszych partiach.
  • Dostęp jest powiązany ze strefą ośrodka i wyznaczonymi obszarami do pływania.
Czy ten opis był pomocny?
Praktyczny przewodnik po spocie

Wiatr, woda i sezony

Wiatr

Kierunek
N, NNE, NE, ENE, E, W, WNW, NW, NNW
Zakres wiatru
15–25 kts
Typ wiatru
Pasatowy — Północno-wschodni układ wiatrów pasatowych, z okazjonalnymi zimowymi frontami (Nortes) wspominanymi dla regionu.
Niezawodność
wysoka w sezonie zimowych wiatrów pasatowych (Nov-Apr)
Współczynnik porywistości
Równy — Dostawcy opisują stabilne warunki; jedno ze źródeł wspomina o sporadycznych porywach.
Najlepsze miesiące
Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Październik, Listopad, Grudzień
Zalecane rozmiary latawców
9–12 m²

Woda i plaża

Typ akwenu
Średnie fale, Ocean
Plaża
Piasek — Duża piaszczysta plaża.
Rozmiar plaży
Duże
Fale
Średnie — Dostawcy opisują warunki ze średnią wysokością fal.
Start
Duże — Duży, piaszczysty obszar plaży nadający się do startu; dostęp z poziomu ośrodka i pobliska roślinność wymagają ostrożności.
Trudność startu
Umiarkowanie — Opisywane jako łatwy samodzielny start przez jednego dostawcę oraz umiarkowany z powodu bliskości stref ośrodka/roślinności przez innego.

Przez cały rok

Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze
Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru
Najlepszy sezonPoza sezonem
Przewodnik po piankach
Sty–Kwi: 2mm shorty
Tłok w sezonie

Zwykle mała gęstość, głównie goście ośrodka.

Sezon burz/deszczu

Sezon huraganów od czerwca do listopada (kontekst regionalny).

Według sportu

Czego się spodziewać w każdym.

KitesurfingNajlepszy na tym spociePoziom umiejętności

Krystalicznie czysta woda i warunki ze średnimi falami ukształtowane przez pobliskie obszary raf/korali. Najlepiej podczas sezonu zimowych wiatrów pasatowych; ogólnie pod freeride i jazdę falową dla osób na poziomie pośrednim.

FreestyleFreerideWaveStrapless
Rozmiary kite
9–12 m²
WingfoilingPoziom umiejętności

Możliwe, ale ze względu na zagrożenia rafą/korali wymaga ostrożnego wytyczania trasy i odpowiedniej głębokości. Dostawcy opisują przyjazność dla foila jako ograniczoną.

Przyjazne dla foila
Ograniczone — Odcinki z rafami/korali mogą ograniczać bezpieczne użycie foila.
Prognoza

Sprawdź prognozę przed wyjazdem

Zobacz wiatr, fale, pogodę i okna sesji dla Melia Buena Vista East Beach (Cayo Santa Maria) w pełnym widoku prognozy.

Melia Buena Vista East Beach (Cayo Santa Maria) – podsumowanie prognozy wiatru i fal

Wiatr
6–16 ktsPorywy 19 kts
Kierunek
NE42°
Najsilniejszy dzień
niedz., 25 paź16 kts
Dni z wiatrem
2/712 kts lub więcej
Fale
0.2–1.1 mOkres 7s
Temperatura
26–28 °C

W ciągu najbliższych 7 dni prognoza dla Melia Buena Vista East Beach (Cayo Santa Maria) przewiduje w dzień wiatr 6–16 kts, najsilniejszy około 16 kts w niedziela, 25 października, z porywami do 19 kts. Przeważający kierunek to NE. Fale od 0.2 do 1.1 m, z okresem około 7s. Na podstawie modelu Wavind, w czasie lokalnym spotu.

W pobliżu

Inne spoty w okolicy

Bezpieczeństwo

Co warto wiedzieć przed wejściem na wodę

Bezpieczeństwo, dostęp, ograniczenia, ratownictwo i lokalne zasady mogą się zmieniać. Traktuj te szczegóły jako informacyjne i potwierdź je lokalnie przed wejściem na wodę.

Zagrożenia

  • rafy
  • korale
  • falochron (wave breaker)
  • jeżowce w płytkich partiach
  • shore-break
Poziom umiejętności: Średnio zaawansowany
Zalecany sprzęt bezpieczeństwa
KaskKamizelka ochronnaButy

Ratownictwo i wsparcie

Ratownik
Brak — Jeden dostawca wskazuje brak ratowników; kontekst regionalny wspomina o monitoringu opartym o ośrodek w głównych rejonach.
Ratownictwo i samoratowanie
Ograniczone — Dostawcy różnią się w ocenie (jeden mówi o ograniczonej pomocy; inny stwierdza brak ratownictwa).
Informacje awaryjne
Numer alarmowy: 104. Najbliższy duży szpital podawany jest w Santa Clara.
Lokalizm / atmosfera
Brak — Źródła nie wskazują lokalizmu poza ogólnym przestrzeganiem zasad dla stref.

Zasady spotu

Uważaj na rafy, korale i falochron (wave breaker) podczas pływania tutaj. Przestrzegaj wyznaczonych stref dla kitesurfingu/kąpieli w pobliżu ośrodka.

Ograniczenia
  • Wyznaczona strefa kitesurfingu jest ograniczona do kilku setek metrów plaży.
  • Przestrzegaj wyznaczonych stref do pływania w pobliżu ośrodka.
  • Może być wymagana opłata za sporty wodne/strefę (watersports/zone fee).
Lokalne wskazówki
  • Unikaj płytkich partii, aby zmniejszyć ryzyko wokół raf i jeżowców.
  • Noś buty ochronne (booties) dla ochrony (ryzyko raf/jeżowców).
  • Zostań w wyznaczonej strefie kitesurfingu i przestrzegaj pobliskich stref do pływania.
  • Obserwuj ławice/główki koralowe w płytszych obszarach.
  • Zapłać ewentualną wymaganą opłatę za sporty wodne/strefę przy wjeździe na teren ośrodka.

Dojazd i dostęp

Najbliższe miasto
Caibarién
Najbliższa miejscowość
Cayo Santa María
Najbliższe lotnisko
Abel Santamaría Airport (SNU) in Santa Clara (~110 km); José Martí International Airport (SCL) ~120 km
Parking
Dostępny jest parking przy ośrodku; parking publiczny może wymagać opłaty (jak podaje jeden dostawca).
Transport publiczny
Dostęp przez groblę (pedraplén) taksówką/samochodem wypożyczonym/turystycznymi autobusami; wahadła ośrodka oraz wcześniej zamawiane taksówki są powszechne
Dojazd
Dostęp do plaży przez ośrodek Melia Buena Vista; duży, piaszczysty obszar plaży na zachodnim krańcu Cayo Santa María. Jeden dostawca podaje parking ośrodka dla gości.
Poziom kosztów
Umiarkowanie
Lokalny język
Spanish
Udogodnienia

Co znajdziesz na plaży

Prysznice
Toalety
Przebieralnie
Parking
Restauracja
Bar
Zakwaterowanie
Blisko — W pobliżu znajduje się ośrodek Melia Buena Vista (oraz inne hotele Jardines del Rey).
Jedzenie i napoje
Jedzenie i napoje dostępne za pośrednictwem obiektów ośrodka oraz barów.
Wypożyczalnia sprzętu:
Wypożyczanie sprzętu dostępne za pośrednictwem ośrodka/okolicznych ośrodków żeglarskich (jeden dostawca wspomina o wypożyczaniu).
Przechowalnia sprzętu
Tak
Serwis sprzętu
Tak
Nauka, wypożyczalnie i więcej

Szkoły i usługi

Przy tym spocie nie ma jeszcze szkół ani usług.

Recenzje

Od riderów, którzy tu byli

Obserwacje społeczności

Najnowsze zgłoszone warunki

Pytania o spot

Najczęstsze pytania

Kiedy jest najlepszy sezon na spocie Melia Buena Vista East Beach (Cayo Santa Maria)?

Najlepsze miesiące ogółem na spocie Melia Buena Vista East Beach (Cayo Santa Maria) to Listopad, Grudzień, Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień. Najlepsze miesiące wiatrowe to Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Październik, Listopad, Grudzień.

Które kierunki wiatru działają na spocie Melia Buena Vista East Beach (Cayo Santa Maria)?

Na spocie Melia Buena Vista East Beach (Cayo Santa Maria) działają wiatry z kierunków N, NNE, NE, ENE, E, W, WNW, NW, NNW.

Jakie rozmiary sprzętu są zalecane na spocie Melia Buena Vista East Beach (Cayo Santa Maria)?

Zalecane rozmiary sprzętu na spocie Melia Buena Vista East Beach (Cayo Santa Maria): Kitesurfing: 9–12 m². Typowy zakres wiatru to 15–25 kts.

Jaki poziom umiejętności jest odpowiedni na spocie Melia Buena Vista East Beach (Cayo Santa Maria)?

Spot Melia Buena Vista East Beach (Cayo Santa Maria) jest odpowiedni dla następujących poziomów: Kitesurfing: Średnio zaawansowany · Wingfoiling: Zaawansowany.