Pico da Barra
- Longboard, Zaawansowani riderzy
- Najlepsze do
- Średnio zaawansowany
- Poziom umiejętności
- Swell
- Typ spotu
- Spokojnie
- Poziom tłoku
Te informacje o spocie są wspierane przez AI i nie zostały zweryfikowane przez człowieka. Mogą być niepełne, nieaktualne lub błędne. Przed pływaniem sprawdź bezpieczeństwo, dostęp, lokalne zasady i aktualne warunki w oficjalnych lub lokalnych źródłach.
O spocie
Pico da Barra to nisko położony łom rafowy na wybrzeżu Maceió, znany z tego, że najlepiej działa przy niskim stanie wody i południowym swell’u. Fala jest pod wpływem rafy i potrafi tworzyć wydrążone sekcje, dając surferom bardziej wyraźną taflę do skrętów i manewrów, gdy warunki się zgrają. Najbardziej konsekwentnym miesiącem jest maj, a lokalne wskazówki surfowe wskazują też zimę jako najlepszą ogólną porę na surfowanie. Jeśli chodzi o wiatr, kluczowy czynnik stanowią pasaty: typowy zakres to około 10 do 20 węzłów, a wiatr z północy lub północnego zachodu pomaga „wygładzić” falę. Bezpieczeństwo jest istotnym tematem: odsłonięte skały i sekcje rafy są częścią łomu, a warunki mogą stać się trudne, gdy woda jest płytsza. Jakość wody może też być wpływana przez zrzuty z laguny Mundaú, szczególnie po okresach intensywnych opadów deszczu. Presja tłumu jest zazwyczaj niska—sesje są opisywane jako rzadko zatłoczone—choć lokalni surferzy korzystają z tego miejsca w weekendy. Przy ograniczonej dostępności ratownictwa ważne jest przestrzeganie standardowej etykiety, bycie świadomym rafy i sprawdzenie bieżących warunków wodnych, jeśli od opadów niedawno minęło kilka dni.
- Najlepiej przy niskim stanie wody i południowym swell’u
- Łom rafowy z czasem wydrążonymi sekcjami
- Ogólnie rzadko tłoczno
- Niski stan wody i południowy swell dają najbardziej powtarzalne działające fale.
- Rafa może tworzyć wydrążone sekcje i użyteczną ścianę do manewrów.
- Ogólnie rzadko zatłoczone.
- Rafa i skały zwiększają ryzyko, zwłaszcza przy niskim stanie wody na płytkich odcinkach.
- Jakość wody może być pogorszona przez spływy z laguny po intensywnych opadach.
- Nie odnotowano wyspecjalizowanego ratownictwa w tym miejscu.
Wiatr, woda i sezony
Wiatr
- Kierunek
- N, NW, W
- Kierunki offshore
- N, NW
- Zakres wiatru
- 10–20 kts
- Typ wiatru
- Pasatowy — Wiatry pasatowe (Alizios) wpływają na lokalny wiatr przy wybrzeżu.
- Niezawodność
- średnia
- Współczynnik porywistości
- Lekkie porywy
- Najlepsze miesiące
- Maj
Woda i plaża
- Typ akwenu
- Swell
- Plaża
- Rafa — Przyboj występuje na rafie; dojście wiąże się z piaszczystą nawierzchnią.
- Rozmiar plaży
- Średnie
- Fale
- Małe — Źródła opisują niewielkie do średnich warunki w zależności od wielkości swell’u.
- Start
- Średnie — Wejście z piaszczystej plaży prowadzące do łomu na rafie.
- Trudność startu
- Umiarkowanie
Przez cały rok
Rzadko tłoczno; lokalni surferzy odwiedzają miejsce w weekendy.
Pora deszczowa zwykle przypada od maja do sierpnia.
Według sportu
Czego się spodziewać w każdym.
Pico da Barra to łom rafowy odpowiedni dla surferów na poziomie pośrednim, najlepiej pracujący przy południowym swell’u, przy niskim stanie wody, i potrafiący tworzyć wydrążone sekcje.
- Kierunek fali
- Obie
- Optymalny swell
- S, SE
- Wysokość swellu
- 1–2 m
- Optymalny pływ
- Niskie
- Osłonięcie
- Odsłonięte — Łom rafowy z odsłoniętymi skalistymi fragmentami.
- Wpływ wiatru
- Wiatry z lądu z Północy i Północnego Zachodu potrafią „wygładzić” powierzchnię fali.
- Większy swell
- Może obsłużyć większe swelle, ale może stać się ciężkie i trudne przez płytkie odcinki rafy.
- Jakość fali
- Dobra
- Siła fali
- Umiarkowanie
- Kształt fali
- Stroma
- Tempo łamania
- Średnie
- Długość ride’u
- Średnie — Przyzwoita ściana do manewrów; sekcje mogą kończyć się w głębszej wodzie w zależności od pływów.
- Typowa długość przejazdu
- 50–150 m
- Szczegóły długości fali
- Typowe przejazdy są na średnią długość; fale potrafią dawać solidną powierzchnię do skrętów, zanim przejdą w głębszą wodę wraz z poziomem wody.
Sprawdź prognozę przed wyjazdem
Zobacz wiatr, fale, pogodę i okna sesji dla Pico da Barra w pełnym widoku prognozy.
Pico da Barra – podsumowanie prognozy wiatru i fal
- Wiatr
- 6–18 ktsPorywy 29 kts
- Kierunek
- ENE76°
- Najsilniejszy dzień
- pon., 26 paź18 kts
- Dni z wiatrem
- 3/712 kts lub więcej
- Fale
- 0.8–1.6 mOkres 7s
- Temperatura
- 25–32 °C
W ciągu najbliższych 7 dni prognoza dla Pico da Barra przewiduje w dzień wiatr 6–18 kts, najsilniejszy około 18 kts w poniedziałek, 26 października, z porywami do 29 kts. Przeważający kierunek to ENE. Fale od 0.8 do 1.6 m, z okresem około 7s. Na podstawie modelu Wavind, w czasie lokalnym spotu.
Inne spoty w okolicy
Co warto wiedzieć przed wejściem na wodę
Bezpieczeństwo, dostęp, ograniczenia, ratownictwo i lokalne zasady mogą się zmieniać. Traktuj te szczegóły jako informacyjne i potwierdź je lokalnie przed wejściem na wodę.
Zagrożenia
- Skały
- Rafa
Ratownictwo i wsparcie
- Ratownik
- Brak
- Ratownictwo i samoratowanie
- Ograniczone
- Informacje awaryjne
- Najbliższe szpitale znajdują się w centralnej części Maceió.
- Lokalizm / atmosfera
- Umiarkowanie
Zasady spotu
Obowiązuje standardowa surfowa etykieta; szanuj lokalną kolejkę.
- Najbardziej konsekwentna pora na znalezienie działającej fali to odpływ.
- Sprawdź jakość wody po intensywnych opadach, ponieważ zrzuty z laguny mogą wpływać na warunki.
Dojazd i dostęp
- Najbliższe miasto
- Maceió
- Najbliższa miejscowość
- Maceió
- Parking
- Dostępny parking uliczny w pobliskiej okolicy mieszkalnej
- Dojazd
- Dostępny z dzielnicy Pontal da Barra
- Poziom kosztów
- Umiarkowanie
- Lokalny język
- Portuguese
Co znajdziesz na plaży
- Zakwaterowanie
- Pobliska miejscowość — Różne pensjonaty i hotele w Maceió.
- Jedzenie i napoje
- Lokalne restauracje z owocami morza i bary w dzielnicy Pontal da Barra.
- Wypożyczalnia sprzętu:
- Ograniczona dostępność; najlepiej wziąć własny sprzęt z centrum Maceió.
Przy tym spocie nie ma jeszcze szkół ani usług.
Poza wodą
Tradycyjna dzielnica przy jeziorze, znana z lokalnych rękodzieł z Alagoas.
Od riderów, którzy tu byli
Najnowsze zgłoszone warunki
Pytania o spot
Najczęstsze pytania
Kiedy jest najlepszy sezon na spocie Pico da Barra?
Najlepsze miesiące ogółem na spocie Pico da Barra to Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień. Najlepsze miesiące wiatrowe to Maj.
Które kierunki wiatru działają na spocie Pico da Barra?
Na spocie Pico da Barra działają wiatry z kierunków N, NW, W. Kierunki offshore to N, NW.
Jaki poziom umiejętności jest odpowiedni na spocie Pico da Barra?
Spot Pico da Barra jest odpowiedni dla następujących poziomów: Surfing: Średnio zaawansowany.