Playa de Vidiago

Surfing
Longboard, Shortboard
Najlepsze do
Średnio zaawansowany
Poziom umiejętności
Małe fale, Ocean
Typ spotu
Spokojnie
Poziom tłoku

Te informacje o spocie są wspierane przez AI i nie zostały zweryfikowane przez człowieka. Mogą być niepełne, nieaktualne lub błędne. Przed pływaniem sprawdź bezpieczeństwo, dostęp, lokalne zasady i aktualne warunki w oficjalnych lub lokalnych źródłach.

O tym spocie

O spocie

Playa de Vidiago to spokojne, lokalne miejsce do surfowania na fali plażowej na wybrzeżu Asturii, oferujące zarówno fale na lewą, jak i prawą stronę, na dnie piaszczysto-skalistym. Kilka źródeł opisuje krótki wzorzec przejazdów (często poniżej ok. 50 m, podczas gdy „dobry dzień” może dać przejazdy mniej więcej 50–150 m) i podkreśla, że zwykle najlepiej sprawdza się przy niskiej do średniej pływie, w tym w oknach podczas narastania średniego pływu. Ryzyko jest tu szczególnie istotne: powtarzalnie wskazuje się skały i przeszkody pod wodą, a dodatkową ostrożność — konkretnie — wzywa się zachować po zachodniej stronie plaży. Poza ryzykiem ze strony skał zgłaszane są także częste rip currents w pobliżu skalistych rejonów, więc liczy się bezpieczeństwo w wodzie i lokalna świadomość. Zalecana jest standardowa etykieta surfingu oraz szacunek dla lokalnych surferów przy szczycie (peak). Jeśli chodzi o kierunek fali i sezonowość, miejsce opisuje się jako najlepiej działające przy swellu z północy do północnego zachodu, natomiast optymalne kierunki wiatru podaje się dla sektorów Południe, Południowy Wschód, Wschód i Północny Wschód (przywoływane są warunki offshore/czystsze dla wiatrów z południa). Warunki wietrzne są generalnie opisywane jako umiarkowanie wiarygodne; porywy są lekkie, a klify/przylądki mogą zapewniać pewną osłonę przed wiatrami z zachodu. W kwestii czasu, jeden przewodnik surfingowy wyróżnia luty jako najlepszy miesiąc, a pozostałe informacje wspierają opinię, że surf jest tu możliwy przez cały rok. Tłumy są opisywane jako rzadko spotykane: w dni robocze pusto, a w weekendy tylko kilku surferów, choć pobliski camping może zwiększać liczbę odwiedzających w miesiącach letnich.

  • Lewy i prawy kierunek na układzie beach-break
  • Często najlepiej w oknach przy niskiej do średniej pływie
  • Spokojna plaża, z ogólnie niewielką liczbą odwiedzających poza szczytem letnim
Świetne dla
Surfing longboardSurfing shortboardPoczątkującyZaawansowani riderzy
Co świetne
  • Prosta konfiguracja beach-break z zarówno lewami, jak i prawymi.
  • Najlepiej działa w okolicach niskiej do średniej pływy, a sesje często opisywane są jako pewne przez cały rok.
  • Zwykle spokojnie/bez tłumów — zgłaszane puste dni robocze.
Uwaga
  • Skały i przeszkody pod wodą tworzą wyraźne ryzyko zagrożeń.
  • Zgłaszane są częste rip currents w pobliżu skalistych rejonów.
  • Przy większym swellu (powyżej ~2,5 m) przerwa może robić się ciężka i ma skłonność do zamykania się.
Czy ten opis był pomocny?
Praktyczny przewodnik po spocie

Wiatr, woda i sezony

Wiatr

Kierunek
S, SSE, E, NNE
Zakres wiatru
10–20 kts
Niezawodność
umiarkowana
Współczynnik porywistości
Lekkie porywy
Strefy cienia wiatrowego
klify i przylądki zapewniają pewną osłonę przed wiatrami z zachodu

Woda i plaża

Typ akwenu
Małe fale, Ocean
Plaża
Piasek — piaszczysta plaża z skalistymi przylądkami dzielącymi na sekcje; występują zarówno piasek, jak i skała
Rozmiar plaży
Pływowe
Fale
Małe — źródła opisują małe do średnich warunki; na dobry dzień opisywany jest swell do ok. 2 m+
Start
Średnie — piaszczysta plaża z skalistymi przylądkami dzielącymi na sekcje; opisywane jest bezpośrednie podejście (instant approach)
Trudność startu
Umiarkowanie — opisywany jako łatwy dostęp w przewodnikach po surfie, ale jedno źródło ocenia trudność wodowania jako umiarkowaną ze względu na mieszane warunki

Przez cały rok

Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze
Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru
Najlepszy sezonPoza sezonem
12–22 °C
Temperatura wody
8–24 °C
Temperatura powietrza
Przewodnik po piankach
Paź–Maj: 5/4mm + ButyCze–Wrz: 4/3mm
Tłok w sezonie

Zwykle spokojnie i bez tłumów; w lipcu i sierpniu jest więcej odwiedzających ze względu na pobliski camping.

Sezon burz/deszczu

Późna jesień i zimowe miesiące przynoszą najwyższe opady i częste burze.

Według sportu

Czego się spodziewać w każdym.

SurfingNajlepszy na tym spociePoziom umiejętności

niewielkie miejsce do surfowania na fali plażowej (beach-break) z zarówno lewami, jak i prawymi, najlepiej działające w okolicach niskiej do średniej/„środkowej” (mid) pływy — zależnie od swella i sesji.

Beach break
Kierunek fali
Obie
Optymalny swell
N, NW
Wysokość swellu
0.5–2.5 m
Optymalny pływ
Niskie, Średni — surf najlepiej przy niskiej do średniej pływie; jedno źródło też wskazuje niską i średnią pływę z cyklami w trakcie narastania i opadania
Osłonięcie
Częściowo osłonięte
Wpływ wiatru
wiatry z południa zapewniają czystsze warunki offshore; wiatry z północy mogą powodować pofalowanie i warunki onshore
Większy swell
robi się ciężko i falowanie ma tendencję do zamykania się (closing out), gdy swelle przekraczają ok. 2,5 metra.
Jakość fali
Dobra — jakość fali opisywana jako dobra; inne źródło ocenia jakość jako średnią
Siła fali
Łagodna — miękka (jedno źródło) i umiarkowana (inne źródło) pod względem ogólnej mocy
Kształt fali
Równo łamiąca się
Tempo łamania
Średnie — zgłaszane jest odspajanie (peel) ze średnią prędkością
Długość ride’u
Krótka — krótko; społeczność również opisuje przejazdy krótko do średnich oraz typowo dobre przejazdy około 50–150 m
Typowa długość przejazdu
50–150 m
Szczegóły długości fali
opisywane są krótkie fale; również opisywane są typowe przejazdy na dystansie ok. 50–150 m w dobrych dniach
Prognoza

Sprawdź prognozę przed wyjazdem

Zobacz wiatr, fale, pogodę i okna sesji dla Playa de Vidiago w pełnym widoku prognozy.

Playa de Vidiago – podsumowanie prognozy wiatru i fal

Wiatr
2–12 ktsPorywy 21 kts
Kierunek
E87°
Najsilniejszy dzień
śr., 28 paź12 kts
Dni z wiatrem
1/712 kts lub więcej
Fale
0.4–2.3 mOkres 10s
Temperatura
12–21 °C

W ciągu najbliższych 7 dni prognoza dla Playa de Vidiago przewiduje w dzień wiatr 2–12 kts, najsilniejszy około 12 kts w środa, 28 października, z porywami do 21 kts. Przeważający kierunek to E. Fale od 0.4 do 2.3 m, z okresem około 10s. Na podstawie modelu Wavind, w czasie lokalnym spotu.

W pobliżu

Inne spoty w okolicy

Bezpieczeństwo

Co warto wiedzieć przed wejściem na wodę

Bezpieczeństwo, dostęp, ograniczenia, ratownictwo i lokalne zasady mogą się zmieniać. Traktuj te szczegóły jako informacyjne i potwierdź je lokalnie przed wejściem na wodę.

Zagrożenia

  • Skały
  • Przeszkody pod wodą
  • Rip currents (zgłaszane w pobliżu skalistych rejonów)
Poziom umiejętności: Średnio zaawansowany
Zalecany sprzęt bezpieczeństwa
LeashPianka

Ratownictwo i wsparcie

Ratownik
Sezonowo — sezonowo
Ratownictwo i samoratowanie
Ograniczone
Informacje awaryjne
Najbliższy szpital i służby ratunkowe znajdują się w Llanes; numer alarmowy w Hiszpanii to 112.
Lokalizm / atmosfera
Łagodny

Zasady spotu

Obowiązuje standardowa etykieta surfingu; szanuj lokalnych surferów i priorytet przy szczycie (peak).

Lokalne wskazówki
  • Sprawdź pływ przed wyjściem; najlepiej działa przy narastającym średnim pływie.
  • Szczególnie uważaj na skały po zachodniej stronie plaży.
  • Najbardziej konsekwentnie przydatnym oknem dla sesji surfowych wydaje się niska do średniej pływy.
  • Łatwiej znaleźć parking poza szczytem miesięcy letnich.

Dojazd i dostęp

Najbliższe miasto
Llanes
Najbliższa miejscowość
Vidiago
Parking
Dostępny jest ograniczony parking w pobliżu ścieżki dojazdowej do plaży; bardziej rozbudowany parking jest na lokalnym kempingu (łatwiej znaleźć miejsce parkingowe poza szczytem letnich miesięcy).
Dojazd
Dostęp przez drogę N-634 (wzmiankowane jako ok. 2 km od Vidiago); dostęp do plaży z bezpośrednim podejściem (instant approach) — podane są znaki do plaży lub lokalnego pola campingowego w pobliżu Vidiago.
Poziom kosztów
Umiarkowanie
Lokalny język
Spanish
Udogodnienia

Co znajdziesz na plaży

Parking
Toalety
Prysznice
Restauracja
Bar
Kemping
Zakwaterowanie
Pobliska miejscowość — Wspominany jest camping w pobliżu miejsca, w tym pole kempingowe przy/koło dojazdu do plaży.
Jedzenie i napoje
W sezonie wysokim dostępna jest restauracja i beach bar na kempingu.
Wypożyczalnia sprzętu:
Wypożyczanie sprzętu jest dostępne przez sklepy surfingowe w pobliskim mieście Llanes (wypożyczenie opisywane jako dostępne).
Przechowalnia sprzętu
Przechowywanie sprzętu nie jest powszechnie dostępne; odwiedzający zwykle trzymają sprzęt na kempingu lub w prywatnych pojazdach (uwaga regionalna).
Serwis sprzętu
Drobne naprawy desek do surfingu są dostępne w Llanes (uwaga regionalna).
Nauka, wypożyczalnie i więcej

Szkoły i usługi

Przy tym spocie nie ma jeszcze szkół ani usług.

Okolica

Poza wodą

Bufones de Arenillas~2 km

Naturalne gejzery (wydmuchy) w wapiennych klifach wyrzucające bryzgę wody morskiej podczas wysokich pływów i silnych swellów.

Los Cubos de la MemoriaLlanes area

Nabrzeże Llanes — znany punkt orientacyjny i atrakcja z publiczną sztuką.

Idolo de Peña Tu~3 km

Prehistoryczne monolityczne rzeźbienie w skale i miejsce dziedzictwa kurhanu/tumulusa w pobliżu wybrzeża.

Picos de Europa National Park~30 km

Duży łańcuch górski oferujący chodzenie, wspinaczkę i światowej klasy punkty widokowe.

Sidrerías of Llanes~10 km

Tradycyjne asturyjskie domy serwujące cydr, z lokalną kuchnią i naturalnym cydrem.

Recenzje

Od riderów, którzy tu byli

Obserwacje społeczności

Najnowsze zgłoszone warunki

Pytania o spot

Najczęstsze pytania

Kiedy jest najlepszy sezon na spocie Playa de Vidiago?

Najlepsze miesiące ogółem na spocie Playa de Vidiago to Luty.

Które kierunki wiatru działają na spocie Playa de Vidiago?

Na spocie Playa de Vidiago działają wiatry z kierunków S, SSE, E, NNE.

Jaki poziom umiejętności jest odpowiedni na spocie Playa de Vidiago?

Spot Playa de Vidiago jest odpowiedni dla następujących poziomów: Surfing: Średnio zaawansowany.