Plaża Remonso (Playa Remonso, Rivas)
- Shortboard, Longboard
- Najlepsze do
- Początkujący
- Poziom umiejętności
- Chop, Ocean
- Typ spotu
- Spokojnie
- Poziom tłoku
Te informacje o spocie są wspierane przez AI i nie zostały zweryfikowane przez człowieka. Mogą być niepełne, nieaktualne lub błędne. Przed pływaniem sprawdź bezpieczeństwo, dostęp, lokalne zasady i aktualne warunki w oficjalnych lub lokalnych źródłach.
O spocie
Plaża Remonso (Playa Remonso) to odsłonięta piaszczysta plaża typu beach break w rejonie prowincji Rivas, znana z bardzo regularnego surfowania. Układ fal jest zwykle opisywany jako działający w obie strony, a warunki są ogólnie przyjazne dla uczących się — zgłaszane jako odpowiednie dla początkujących (i działające dobrze także dla średniozaawansowanych, zależnie od swellu i pływu). Najczęściej raportuje się wiatr z północnego wschodu (NE), który w tym układzie jest offshore, co pomaga utrzymać czystą i wygładzoną powierzchnię. Wiele relacji podkreśla, że najlepsze warunki do surfowania pojawiają się wtedy, gdy swell z południowo-południowego zachodu (S-SW) łączy się z wiatrem offshore z NE. Sezonowo okno surfowe spotu jest często wiązane z porą suchą: w jednym zestawieniu podkreśla się dużą regularność od kwietnia do października, natomiast inny dostawca opisuje większą całoroczną „ciepłotę” oraz lokalny schemat wiatr/swell aktywny przez wiele miesięcy. Pływ ma wyraźny wpływ: wielokrotnie wskazuje się, że najlepsza jest wysokość — na niższym poziomie woda może stać się zbyt płytka, a fala łatwo przechodzi w close-out. W przypadku większych serii ochronę zatoki opisuje się jako filtrującą bardzo duże swelle, ale bardzo duży surf nadal może powodować zamykanie. Opisy mocy i kształtu fali nieco różnią się między źródłami (łagodnie „mushy” vs. peeling), ale wspólny motyw jest taki, że pozostaje to bardziej opanowane niż ostrzejsze, mocniejsze bary w pobliżu. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, główne ryzyko to skały na północnym i południowym krańcu (oraz ogólnie na krawędziach) zatoki. Wskazówki regionalne też zaznaczają, że ratownictwo nie jest scentralizowane — planuj ostrożnie i bądź czujny szczególnie przy skalistych przylądkach. Lokalne wskazówki sugerują też trzymanie się bliżej środka plaży dla bezpieczniejszej, bardziej „beginner-friendly” linii oraz pływanie, gdy pływ jest wyższy, by uzyskać najlepszy kształt fali.
- Bardzo regularny surf
- Offshore wiatr z NE pomaga utrzymać fale czyste
- Wysoki stan wody zwykle daje najlepszy kształt fali
- Piaszczysta plaża przyjazna dla początkujących z kamienistymi punktami na krawędziach zatoki
- Bardzo regularny surf zgłaszany dla Playa Remonso
- Wiatry offshore z NE zwykle utrzymują czystą twarz fali
- Fale nastawione na początkujących: dobrze działa na wyższym pływie i przy swellach z południowo-południowego zachodu (S-SW)
- W spocie są skały na krawędziach/końcach zatoki — uważaj, szczególnie w pobliżu punktów
- Przy niskim stanie wody może robić się zbyt płytko i prowadzić do close-out
Wiatr, woda i sezony
Wiatr
- Kierunek
- NE
- Kierunki offshore
- NE
- Zakres wiatru
- 12–25 kts
- Typ wiatru
- Pasatowy — Handlowe wiatry offshore z kierunku północno-wschodniego (NE) (z morza na ląd)
- Niezawodność
- bardzo regularne
- Współczynnik porywistości
- Równy
- Najlepsze miesiące
- Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik
- Strefy cienia wiatrowego
- Wzgórza otaczające zatokę zapewniają częściową ochronę przed silnymi wiatrami
Woda i plaża
- Typ akwenu
- Chop, Ocean
- Plaża
- Piasek
- Rozmiar plaży
- Średnie
- Fale
- Małe — W jednym zestawieniu zgłoszono małe fale; opisywane są też jako generujące regularny surf przyjazny dla początkujących
- Poziom chopu
- Lekki chop — Woda jest opisywana jako mająca niewielką falę/rozdrobnienie (chop)
- Start
- Średnie — Otwarta, piaszczysta plaża z otwartą piaszczystą strefą startu
Przez cały rok
Spokojnie w tygodniu, ale może być tłoczno w weekendy i święta
Maj–październik
Według sportu
Czego się spodziewać w każdym.
Odsłonięta plaża typu beach break, przyjazna dla początkujących, w małej zatoce, z regularnym surfem. Najlepiej działa, gdy nawietrzny (offshore) wiatr z północnego wschodu (NE) łączy się z pływaniem z południowo-południowego zachodu (S-SW) oraz gdy stan wody jest wyższy; przy niskim stanie wody może być zbyt płytko i fala potrafi się zamykać (close out).
- Kierunek fali
- Obie
- Optymalny swell
- SSW, SW, S
- Wysokość swellu
- 0.5–1.5 m
- Optymalny pływ
- Wysokie — Najlepszy przy wysokim stanie; przy niskim może być zbyt płytko/close-out
- Osłonięcie
- Częściowo osłonięte — Pół-osłonięte warunki wewnątrz zatoki; duże swell mogą być filtrowane w porównaniu z bardziej odsłoniętymi miejscami w pobliżu
- Wpływ wiatru
- Wiatry offshore z NE utrzymują taflę czystą i wygładzoną
- Większy swell
- Duże swelle mogą się zamykać; ochrona zatoki pomaga filtrować bardzo duże swelle, ale bardzo duże serie nadal mogą się zamykać (close out).
- Jakość fali
- Dobra
- Siła fali
- Łagodna — Inny dostawca opisuje też jako umiarkowaną moc; ogólnie to break przyjazny dla początkujących, niezbyt silny
- Kształt fali
- Miękka — Czasami opisywane jako falowanie „peeling”
- Tempo łamania
- Wolne — Prędkość „peel” opisywana jako wolna
- Długość ride’u
- Średnie — Długość przejazdu opisywana jako krótka do średniej; też opisywana jako średnia
- Szczegóły długości fali
- Przejazdy krótkie do średnich, odpowiednie do ćwiczenia skrętów i ustawienia (pozycjonowania).
Sprawdź prognozę przed wyjazdem
Zobacz wiatr, fale, pogodę i okna sesji dla Plaża Remonso (Playa Remonso, Rivas) w pełnym widoku prognozy.
Plaża Remonso (Playa Remonso, Rivas) – podsumowanie prognozy wiatru i fal
- Wiatr
- 4–13 ktsPorywy 27 kts
- Kierunek
- ENE72°
- Najsilniejszy dzień
- sob., 24 paź13 kts
- Dni z wiatrem
- 4/712 kts lub więcej
- Fale
- 0.8–1.0 mOkres 11s
- Temperatura
- 25–32 °C
W ciągu najbliższych 7 dni prognoza dla Plaża Remonso (Playa Remonso, Rivas) przewiduje w dzień wiatr 4–13 kts, najsilniejszy około 13 kts w sobota, 24 października, z porywami do 27 kts. Przeważający kierunek to ENE. Fale od 0.8 do 1.0 m, z okresem około 11s. Na podstawie modelu Wavind, w czasie lokalnym spotu.
Inne spoty w okolicy
Co warto wiedzieć przed wejściem na wodę
Bezpieczeństwo, dostęp, ograniczenia, ratownictwo i lokalne zasady mogą się zmieniać. Traktuj te szczegóły jako informacyjne i potwierdź je lokalnie przed wejściem na wodę.
Zagrożenia
- Skały na północnym i południowym krańcu zatoki
- Skały na krawędziach zatoki
- Ekspozycja na słońce
Ratownictwo i wsparcie
- Ratownik
- Brak
- Ratownictwo i samoratowanie
- Nie — Na poziomie spotu podaje się, że ratownictwo jest niedostępne; kontekst regionalny wskazuje, że ratownictwo nie jest scentralizowane
- Informacje awaryjne
- Brak scentralizowanej usługi ratownictwa wzdłuż wybrzeża; wsparcie w zakresie bezpieczeństwa jest zwykle zapewniane przez lokalne obozy surfingowe/kapitanów łodzi oraz Czerwony Krzyż (Cruz Roja) działający w San Juan del Sur. Ogólne numery alarmowe w Nikaragui obejmują 118 (policja) i 128 (Czerwony Krzyż).
- Lokalizm / atmosfera
- Brak — Lokalizm jest zgłaszany jako żaden
Zasady spotu
- Środek plaży jest najlepszy dla początkujących, aby uniknąć skalistych przylądków
- Przyjdź w czasie wysokiego stanu wody, aby uzyskać najlepszy kształt fali
- Uważaj na skały na końcach plaży
Dojazd i dostęp
- Najbliższe miasto
- San Juan del Sur
- Najbliższa miejscowość
- San Juan del Sur
- Parking
- Parking jest dostępny bezpośrednio przy wejściu na plażę za niewielką opłatą
- Transport publiczny
- Dostępny autobusami („chicken buses”) lub prywatnymi transferami z Rivas lub Managui; dotarcie na niektóre południowe plaże zwykle wymaga pojazdu 4x4 lub prywatnego taxi.
- Dojazd
- Dostępny dzięki 10–15 minutowej jeździe nieutwardzoną drogą na południe od San Juan del Sur
- Lokalny język
- Spanish
Co znajdziesz na plaży
- Zakwaterowanie
- Pobliska miejscowość — W pobliżu znajdują się eko-lodże oraz szeroki wybór hoteli w San Juan del Sur
- Jedzenie i napoje
- Kilka małych restauracji przy samej plaży serwujących lokalne jedzenie i napoje
- Wypożyczalnia sprzętu:
- Wypożyczanie desek surfingowych jest dostępne w sklepach na plaży
Przy tym spocie nie ma jeszcze szkół ani usług.
Poza wodą
Od riderów, którzy tu byli
Najnowsze zgłoszone warunki
Pytania o spot
Najczęstsze pytania
Kiedy jest najlepszy sezon na spocie Plaża Remonso (Playa Remonso, Rivas)?
Najlepsze miesiące ogółem na spocie Plaża Remonso (Playa Remonso, Rivas) to Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień. Najlepsze miesiące wiatrowe to Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik.
Które kierunki wiatru działają na spocie Plaża Remonso (Playa Remonso, Rivas)?
Na spocie Plaża Remonso (Playa Remonso, Rivas) działają wiatry z kierunków NE. Kierunki offshore to NE.
Jaki poziom umiejętności jest odpowiedni na spocie Plaża Remonso (Playa Remonso, Rivas)?
Spot Plaża Remonso (Playa Remonso, Rivas) jest odpowiedni dla następujących poziomów: Surfing: Początkujący.