Van Hook Arm (Shell Creek Segment)
- Freeride, Big air
- Najlepsze do
- Średnio zaawansowany
- Poziom umiejętności
- Chop, Małe fale, Średnie fale
- Typ spotu
- Spokojnie
- Poziom tłoku
Te informacje o spocie są wspierane przez AI i nie zostały zweryfikowane przez człowieka. Mogą być niepełne, nieaktualne lub błędne. Przed pływaniem sprawdź bezpieczeństwo, dostęp, lokalne zasady i aktualne warunki w oficjalnych lub lokalnych źródłach.
O spocie
Van Hook Arm (Shell Creek Segment) to małe, nisko położone miejsce startu do sportów wiatrowych na jeziorze Lake Sakakawea, znane z rozkołysu i warunków z małymi do średnich falami. Scena kitesurfingowa jest opisywana jako niezawodna i napędzana głównie przez systemy wiatrów frontowych przechodzące przez prerię, z wysoką ogólną niezawodnością wiatru. Dla kitesurfingu spodziewaj się pofalowanej wody podczas jazdy w warunkach otwartego fetchu, tam gdzie możliwe są długie przejazdy. Zagrożenia obejmują statki i skutery wodne (jetskis), więc riderzy muszą pozostawać czujni na aktywność na wodzie i uważać na wszelkie aktywne tory wodne oraz strefy łowienia ryb w pobliżu części przystani/ośrodka. Na komfort i praktyczne warunki startu wpływa też zimna woda oraz zmienne poziomy wody. W bardziej wietrznych okresach spot może nadawać się do zaawansowanych konfiguracji sprzętowych i stylów na wyższy wiatr, ale dostępne wskazówki umiejscawiają typowy, użyteczny poziom umiejętności wokół poziomu pośredniego. Zalecany rozmiar lata zwykle mieści się w zakresie 9–14 m, a czasami potrzebne są mniejsze lata, gdy wiatry są silniejsze. Okolica wspiera również windsurfing i wingfoiling; przyjazność foilowi wynika z obecności głębszej wody na rejonie do pływania. Zimą ramię może zamarznąć na stałe, tworząc duże lodowo-śnieżne „arena” do snowkitingu na ubitym śniegu — choć przed jazdą trzeba zweryfikować grubość lodu. Ogólnie to zdalny, całoroczny, praktyczny kierunek dla riderów, którzy przywożą własny sprzęt, obserwują lokalną aktywność łodzi i przygotowują się na zimniejszą wodę oraz szybko zmieniające się warunki typowe dla późnowiosennych i wczesnoletnich burz.
- Rozkołys i małe fale przy niezawodnych wiatrach frontowych
- Otwarte, preriowe fetch odpowiednie do freeride i progresji z foilem
- Użycie przez cały rok: zimą snowkiting, gdy ramię zamarza
- Mały, lokalny akwen do jazdy, a nie mocno udokumentowany cel
- Spójne wiatry frontowe nad otwartym fetch'em
- Dobre warunki do kitesurfingu dzięki kształtowi i skali ramienia
- Wspiera wiele dyscyplin, w tym kitesurfing, windsurfing i wingfoiling; możliwy jest też zimowy snowkiting
- Ruch łodzi oraz zagrożenia pod wodą (statki/jetskis, zaczepy/skały) wymagają ciągłej uwagi
- Poziomy wody mogą się wahać, wpływając na szerokość startu i warunki
- Zimna woda wymaga znacznej ochrony termicznej przez większość roku
- Ratownictwo na wodzie nie jest wyspecjalizowane pod sporty wiatrowe
Wiatr, woda i sezony
Wiatr
- Kierunek
- W, NW, SE
- Zakres wiatru
- 15–25 kts
- Typ wiatru
- Frontowy — Typowe są wiatry frontowe dla tego odcinka jeziora; bez istotnego, termicznego wzorca wiatru.
- Niezawodność
- wysoka
- Współczynnik porywistości
- Umiarkowane porywy
- Najlepsze miesiące
- Kwiecień, Maj, Czerwiec, Wrzesień, Październik, Listopad
- Zalecane rozmiary latawców
- 9–14 m²
Woda i plaża
- Typ akwenu
- Chop, Małe fale, Średnie fale
- Plaża
- Piasek
- Rozmiar plaży
- Małe
- Fale
- Małe — Opisywane także jako fale małe do średnich, odpowiednie do kitesurfingu.
- Poziom chopu
- Silny chop — Opisywany jako chop (rozkołys).
- Start
- Średnie — Szerokość miejsca startu silnie zależy od sezonowych poziomów wody w zbiorniku; może być dość wąska przy wysokich stanach.
Przez cały rok
Latem może być ruchliwie, jeśli chodzi o osoby pływające łodziami i wędkarzy; społeczność kitesurfingowa jest zazwyczaj niewielka.
Późna wiosna i wczesne lato mogą przynosić gwałtowne burze i sytuacje z silnym wiatrem.
Według sportu
Czego się spodziewać w każdym.
Regionalny akwen do kitesurfingu z rozkołysami i małymi falami; oferuje otwarty fetch i dość stałe wiatry frontowe.
- Rozmiary kite
- 9–14 m²
Duży, otwarty akwen odpowiedni do żeglowania ślizgowego (slalom) i freeride; potencjał do foila w głębszych warunkach.
- Rozmiary żagli
- 5.5–7.5 m²
Świetny do wingfoilingu dzięki głębokiej wodzie i stałemu wiatrowi; start wymaga ostrożności, gdy foil jest w jakichkolwiek płytszych fragmentach.
- Przyjazne dla foila
- Tak
- Min. głębokość
- 1.5m
- Rozmiary wingów
- 4–6 m²
W zimie ramię zamarza na stałe, zapewniając duże pole do snowkitingu zarówno na lodzie, jak i na śniegu.
- Warunki śniegowe
- Ubity
Sprawdź prognozę przed wyjazdem
Zobacz wiatr, fale, pogodę i okna sesji dla Van Hook Arm (Shell Creek Segment) w pełnym widoku prognozy.
Van Hook Arm (Shell Creek Segment) – podsumowanie prognozy wiatru i fal
- Wiatr
- 4–22 ktsPorywy 36 kts
- Kierunek
- ENE69°
- Najsilniejszy dzień
- sob., 24 paź22 kts
- Dni z wiatrem
- 3/712 kts lub więcej
- Temperatura
- -1–10 °C
W ciągu najbliższych 7 dni prognoza dla Van Hook Arm (Shell Creek Segment) przewiduje w dzień wiatr 4–22 kts, najsilniejszy około 22 kts w sobota, 24 października, z porywami do 36 kts. Przeważający kierunek to ENE. Na podstawie modelu Wavind, w czasie lokalnym spotu.
Co warto wiedzieć przed wejściem na wodę
Bezpieczeństwo, dostęp, ograniczenia, ratownictwo i lokalne zasady mogą się zmieniać. Traktuj te szczegóły jako informacyjne i potwierdź je lokalnie przed wejściem na wodę.
Zagrożenia
- statki
- skutery wodne (jetskis)
- zimna woda
- zmienne poziomy wody
- przeszkody pod wodą
- możliwe przeszkody pod wodą lub skały w pobliżu brzegu
Ratownictwo i wsparcie
- Ratownik
- Brak
- Ratownictwo i samoratowanie
- Ograniczone — Dostępna jest odpowiedź ratunkowa za pośrednictwem lokalnych władz, choć ratownictwo na wodzie nie jest wyspecjalizowane pod sporty wiatrowe.
- Informacje awaryjne
- W razie wypadku dzwoń pod 911.
- Lokalizm / atmosfera
- Brak — Scena jest ogólnie opisywana jako nisko-konfliktowa / niskoprofilowa w kontaktach z tłumem.
Zasady spotu
Uważaj na aktywne tory wodne dla łodzi oraz na strefy łowienia ryb wokół ośrodka i przystani.
- Unikaj jazdy/startu w pobliżu aktywnych torów wodnych i stref łowienia ryb.
- Strefa ośrodka jest głównym miejscem startu, ale miej na uwadze duży ruch łodzi w letnie weekendy.
- Zimą upewnij się, że grubość lodu została zweryfikowana przed snowkitingiem.
Dojazd i dostęp
- Najbliższe miasto
- Minot
- Najbliższa miejscowość
- New Town
- Najbliższe lotnisko
- Minot International Airport (MOT) – approx. 70 miles
- Parking
- Dostępne w ośrodku oraz na publicznych miejscach przy rampie dla łodzi.
- Transport publiczny
- Brak publicznego transportu obsługującego okolice jeziora; wymagany jest prywatny samochód.
- Dojazd
- Dostępne przez Van Hook Resort oraz Shell Creek Recreation Area.
- Poziom kosztów
- Umiarkowanie
- Lokalny język
- English
Co znajdziesz na plaży
- Zakwaterowanie
- Pobliska miejscowość — Van Hook Recreation Area oferuje rozległe miejsca dla kamperów (RV), tereny kempingowe oraz ograniczone wynajem domków; hotele są dostępne w New Town.
- Jedzenie i napoje
- W ośrodku znajduje się sezonowy sklep z przynętami i artykułami convenience.
- Wypożyczalnia sprzętu:
- W bezpośrednim sąsiedztwie nie ma wypożyczalni specjalizującej się w kite lub windsurfingu; odwiedzający muszą przywieźć własny sprzęt.
- Przechowalnia sprzętu
- W regionie nie ma publicznych możliwości przechowywania sprzętu.
- Serwis sprzętu
- Nie ma w pobliżu wyspecjalizowanych punktów naprawy dla sportów wiatrowych; najbliższe serwisy prawdopodobnie są w większych miastach oddalonych o kilka godzin.
Przy tym spocie nie ma jeszcze szkół ani usług.
Poza wodą
Głównie destynacja nastawiona na aktywności na świeżym powietrzu, skupiona na wędkowaniu, żeglarstwie i kempingu nad zbiornikiem Missouri River.
Duży kompleks gier i rozrywki z zapleczem gastronomicznym i hotelowym.
Prezentuje historię i kulturę narodów Mandan, Hidatsa i Arikara.
Ogólnokrajowo rozpoznawany jako miejsce na wędkowanie sandacza (walleye) i szczupaka północnego na poziomie światowej klasy.
Lokalna jadłodajnia serwująca klasyczne amerykańskie jedzenie w pobliskim New Town.
Obejmuje place zabaw, rampy dla łodzi i tereny do pływania odpowiednie dla rodzin.
Od riderów, którzy tu byli
Najnowsze zgłoszone warunki
Pytania o spot
Najczęstsze pytania
Kiedy jest najlepszy sezon na spocie Van Hook Arm (Shell Creek Segment)?
Najlepsze miesiące ogółem na spocie Van Hook Arm (Shell Creek Segment) to Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień. Najlepsze miesiące wiatrowe to Kwiecień, Maj, Czerwiec, Wrzesień, Październik, Listopad.
Które kierunki wiatru działają na spocie Van Hook Arm (Shell Creek Segment)?
Na spocie Van Hook Arm (Shell Creek Segment) działają wiatry z kierunków W, NW, SE.
Jakie rozmiary sprzętu są zalecane na spocie Van Hook Arm (Shell Creek Segment)?
Zalecane rozmiary sprzętu na spocie Van Hook Arm (Shell Creek Segment): Kitesurfing: 9–14 m² · Windsurfing: 5.5–7.5 m² · Wingfoiling: 4–6 m². Typowy zakres wiatru to 15–25 kts.
Jaki poziom umiejętności jest odpowiedni na spocie Van Hook Arm (Shell Creek Segment)?
Spot Van Hook Arm (Shell Creek Segment) jest odpowiedni dla następujących poziomów: Kitesurfing: Średnio zaawansowany · Windsurfing: Średnio zaawansowany · Wingfoiling: Średnio zaawansowany · Snowkiting: Średnio zaawansowany.