The Green (Tiree)

KitesurfingWindsurfingWingfoilingSurfing
Freeride, Shortboard
Najlepsze do
Średnio zaawansowany
Poziom umiejętności
Chop
Typ spotu
15–25 kts
Zakres wiatru

Te informacje o spocie są wspierane przez AI i nie zostały zweryfikowane przez człowieka. Mogą być niepełne, nieaktualne lub błędne. Przed pływaniem sprawdź bezpieczeństwo, dostęp, lokalne zasady i aktualne warunki w oficjalnych lub lokalnych źródłach.

O tym spocie

O spocie

The Green (Tiree) to piaszczyste, średniej wielkości miejsce startu na wyspie Tiree, z długim (około 1 km) dojściem oraz rozległym trawiastym obszarem za plażą, co ułatwia rigging i start. Zgłaszana jest czysta jakość wody, a warunki opisywane są jako poszarpane (choppy) dla pływających jednostek oraz małe do średnich fale dla pływających i surfujących, zależnie od swell'u. Wiatr opisywany jest jako frontowy, z typowo silniejszym zakresem zgłaszanym w okolicach 15–25 węzłów i wysoką wiarygodnością wiatru. Najlepsza pora wiatrowa opisywana jest jako od kwietnia do października, przy czym szczytowe warunki najczęściej wskazywane są od maja do września. Dla kitesurfingu miejsce jest znane z ustawienia wiatru dla kierunku NNW i zwykle polecane jest osobom na poziomie pośrednim (choć eksperci również lubią tam pływać). Największym ryzykiem bezpieczeństwa są zagrożenia skalne. Źródła ostrzegają, że skały znajdują się na końcach plaży/zatoki, a zanurzone skały mogą być też bliżej brzegu. Dodatkowa ostrożność zalecana jest przy wysokim stanie wody, ponieważ plaża może się zwężać, a trawiasty obszar do riggingu może stać się śliski, gdy jest mokro. Dostęp może też wymagać zgody rolnika, aby dojechać drogą do plaży. Dla surfingu opisywane jest jako pewny beach break z falą o tendencji do „przepłynięcia/odłupania” i na ogół dobrą jakością fal, szczególnie gdy swell atlantycki jest większy. Miejsce może być nadal wymagające przy bardzo dużych swell'ach ze względu na tendencję do zamykania (close out) i uznawane jest za odsłonięte pod względem ochrony zarówno przed wiatrem, jak i swellem.

  • Duży trawiasty obszar do riggingu ułatwiający szybkie ustawienie
  • Wiatr frontowy i dość spójne warunki atlantyckie w okresie kwiecień–październik
  • Zagrożenia skalne wymagają starannego planowania wejścia/wyjścia z wody
  • Pewne warunki surfingu przez większą część roku na falach małych do średnich
Świetne dla
Kitesurfing freerideKitesurfing waveWindsurfing waveWingfoil freerideSurfing shortboard
Co świetne
  • Spójny wiatr atlantycki i frontowy charakter wiatru dla sportów wietrznych
  • Średniej wielkości piaszczysta plaża z długim obszarem startu (około 1 km) oraz rozległą przestrzenią trawiastą do riggingu
  • Czysta woda i często dość niezawodny surf, z falami typu beach break
Uwaga
  • Skały i możliwe zanurzone skały na brzegach zatoki/blisko brzegu
  • Zimna woda przez cały rok, zimowe warunki poniżej 7°C
  • Dojazd zdalny, z ograniczoną dostępnością ratownictwa
Czy ten opis był pomocny?
Praktyczny przewodnik po spocie

Wiatr, woda i sezony

Wiatr

Kierunek
NNW
Zakres wiatru
15–25 kts
Typ wiatru
Frontowy — Źródła opisują wiatr frontowy w rejonie The Green.
Niezawodność
Wysoka
Współczynnik porywistości
Umiarkowane porywy — Jeden z dostawców raportuje umiarkowaną porywistość.
Najlepsze miesiące
Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik
Zalecane rozmiary latawców
7–12 m²

Woda i plaża

Typ akwenu
Chop
Plaża
Piasek
Rozmiar plaży
Średnie
Fale
Małe — Dostawcy opisują fale jako małe do średnich; jeden z dostawców określa fale jako średnie.
Poziom chopu
Silny chop — Warunki do kitesurfingu opisywane jako poszarpane (choppy).
Start
Średnie — Około 1 km długiej piaszczystej plaży.

Przez cały rok

Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze
Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru
Najlepszy sezonPoza sezonem
7–15 °C
Temperatura wody
4–22 °C
Temperatura powietrza
Przewodnik po piankach
Sty–Kwi: 5/4mm + Buty, KapturMaj–Wrz: 4/3mm
Tłok w sezonie

Rzadko zatłoczone; popularność rośnie podczas wydarzenia Tiree Wave Classic w październiku.

Sezon burz/deszczu

zimowe miesiące (często bardzo mokre i narażone na silne atlantyckie gale)

Według sportu

Czego się spodziewać w każdym.

KitesurfingNajlepszy na tym spociePoziom umiejętności

Kitesurfing nastawiony na poziom pośredni, w warunkach porywistych i z falami małymi do średnich; wskazany jako miejsce, w którym eksperci również będą cieszyć się jazdą. Do startu i ustawiania sprzętu przydatna jest duża trawiasta przestrzeń za plażą.

FreerideWaveBig air
Rozmiary kite
7–12 m²
WindsurfingPoziom umiejętności

Żeglarstwo falowe, gdy rośnie wysokość fali (swell), z raportowanymi czystymi rampami przy wiatrach z kierunku północno-zachodniego.

WaveFreeride
Rozmiary żagli
4.2–5.7 m²
WingfoilingPoziom umiejętności

Odpowiednie do wingfoilingu, ale jeźdźcy muszą uważać na zanurzone skały w pobliżu krawędzi zatoki.

Przyjazne dla foila
Tak
Min. głębokość
1.5 meters
Rozmiary wingów
4–6 m²
SurfingPoziom umiejętności

Pewny surf z plaży (beach break), który może dawać znakomite fale, szczególnie przy większym swell'u atlantyckim. Może kończyć jako zamknięta fala (close out) przy bardzo dużych swell'ach atlantyckich.

Beach break
Optymalny swell
W, NW
Wysokość swellu
1–2.5 m
Optymalny pływ
Średni
Osłonięcie
Odsłonięte
Wpływ wiatru
Najlepiej działa przy lekkich wiatrach południowych lub offshorowych do surfingu.
Większy swell
Może przechodzić w close out przy bardzo dużych swell'ach atlantyckich.
Jakość fali
Dobra
Siła fali
Umiarkowanie
Kształt fali
Równo łamiąca się
Tempo łamania
Średnie
Długość ride’u
Średnie
Prognoza

Sprawdź prognozę przed wyjazdem

Zobacz wiatr, fale, pogodę i okna sesji dla The Green (Tiree) w pełnym widoku prognozy.

The Green (Tiree) – podsumowanie prognozy wiatru i fal

Wiatr
10–44 ktsPorywy 65 kts
Kierunek
SW219°
Najsilniejszy dzień
niedz., 25 paź44 kts
Dni z wiatrem
7/712 kts lub więcej
Fale
1.5–7.7 mOkres 10s
Temperatura
10–14 °C

W ciągu najbliższych 7 dni prognoza dla The Green (Tiree) przewiduje w dzień wiatr 10–44 kts, najsilniejszy około 44 kts w niedziela, 25 października, z porywami do 65 kts. Przeważający kierunek to SW. Fale od 1.5 do 7.7 m, z okresem około 10s. Na podstawie modelu Wavind, w czasie lokalnym spotu.

W pobliżu

Inne spoty w okolicy

Bezpieczeństwo

Co warto wiedzieć przed wejściem na wodę

Bezpieczeństwo, dostęp, ograniczenia, ratownictwo i lokalne zasady mogą się zmieniać. Traktuj te szczegóły jako informacyjne i potwierdź je lokalnie przed wejściem na wodę.

Zagrożenia

  • Skały (na końcach plaży/zatoki)
  • Zanurzone skały w pobliżu brzegu
  • Zimna woda
  • Zdalna lokalizacja z ograniczonymi możliwościami ratunku
Poziom umiejętności: Średnio zaawansowany
Zalecany sprzęt bezpieczeństwa
PiankaKamizelka ochronnaLeashKaskButy

Ratownictwo i wsparcie

Ratownik
Brak
Ratownictwo i samoratowanie
Nie — Nie zgłoszono dedykowanej dostępności ratownictwa dla tego miejsca.
Informacje awaryjne
W nagłym wypadku skontaktuj się z Coastguardem pod 999 lub na VHF Channel 16.
Lokalizm / atmosfera
Brak

Zasady spotu

Szanuj lokalnych rolników i upewnij się, że bramy są zamknięte podczas dostępu do obszaru do riggingu (przygotowania deski i sprzętu).

Ograniczenia
  • Potrzebna jest zgoda rolnika, aby dojechać drogą do plaży samochodem
Lokalne wskazówki
  • Uważaj na skały, gdy jesteś na wodzie.
  • Zawsze sprawdzaj pływ, ponieważ przy wysokim stanie wody plaża znacząco się zwęża.
  • Trawisty obszar do riggingu może być śliski, gdy jest mokry.
  • Potrzebna jest zgoda rolnika, aby dojechać drogą do plaży samochodem.

Dojazd i dostęp

Najbliższe miasto
Kenovay
Najbliższa miejscowość
Scarinish
Parking
Parking dostępny jest w Tiree / The Green. Ograniczony parking jest dostępny w pobliżu trawiastego obszaru do riggingu.
Dojazd
Dostań się na wyspę Tiree. Jedź na północny zachód od wyspy; zatoka znajduje się na wschód od The Green. Potrzebna jest zgoda rolnika, aby dojechać drogą do plaży samochodem.
Poziom kosztów
Umiarkowanie
Lokalny język
English
Udogodnienia

Co znajdziesz na plaży

Parking
Zakwaterowanie
Pobliska miejscowość — Dostępne są różne domki do wynajęcia na zasadzie self-catering oraz kilka małych hoteli na wyspie; ograniczone zakwaterowanie jest też wskazywane w pobliżu tego miejsca.
Jedzenie i napoje
Lokalne sklepy i kawiarnie znajdują się w pobliskich miejscowościach, takich jak Scarinish lub Balemartine.
Wypożyczalnia sprzętu:
Wypożyczanie sprzętu jest dostępne głównie za pośrednictwem lokalnej szkoły.
Przechowalnia sprzętu
Sezonowe przechowywanie jest zgłaszane jako dostępne sezonowo przez lokalne szkoły.
Serwis sprzętu
Podstawowe naprawy mogą być możliwe przez lokalną szkołę.
Nauka, wypożyczalnie i więcej

Szkoły i usługi

Przy tym spocie nie ma jeszcze szkół ani usług.

Recenzje

Od riderów, którzy tu byli

Obserwacje społeczności

Najnowsze zgłoszone warunki

Pytania o spot

Najczęstsze pytania

Kiedy jest najlepszy sezon na spocie The Green (Tiree)?

Najlepsze miesiące ogółem na spocie The Green (Tiree) to Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik.

Które kierunki wiatru działają na spocie The Green (Tiree)?

Na spocie The Green (Tiree) działają wiatry z kierunków NNW.

Jakie rozmiary sprzętu są zalecane na spocie The Green (Tiree)?

Zalecane rozmiary sprzętu na spocie The Green (Tiree): Kitesurfing: 7–12 m² · Windsurfing: 4.2–5.7 m² · Wingfoiling: 4–6 m². Typowy zakres wiatru to 15–25 kts.

Jaki poziom umiejętności jest odpowiedni na spocie The Green (Tiree)?

Spot The Green (Tiree) jest odpowiedni dla następujących poziomów: Kitesurfing: Średnio zaawansowany · Windsurfing: Średnio zaawansowany · Wingfoiling: Średnio zaawansowany · Surfing: Średnio zaawansowany.