Plaża Clearwater (obszar Clearwater)
- Freeride, Freestyle
- Najlepsze do
- Początkujący do Średnio zaawansowany
- Poziom umiejętności
- Chop, Ocean
- Typ spotu
- Tłoczno
- Poziom tłoku
Te informacje o spocie są wspierane przez AI i nie zostały zweryfikowane przez człowieka. Mogą być niepełne, nieaktualne lub błędne. Przed pływaniem sprawdź bezpieczeństwo, dostęp, lokalne zasady i aktualne warunki w oficjalnych lub lokalnych źródłach.
O spocie
Plaża Clearwater (obszar Clearwater) to mocno zurbanizowana plaża na barierowej wyspie z czystym piaskiem i wodą Zatoki Gulf, która zwykle charakteryzuje się chopem i małym surfem. Dla sportów wodnych jest najbardziej znana jako destynacja do kitesurfingu — doświadczenie jazdy może być przyjazne dzięki stosunkowo spokojnym, płaskim warunkom w Zatoce Gulf w chłodniejszym sezonie — ale plaża jest też bardzo popularna wśród turystów, co może sprawić, że zarządzanie tłokiem jest kluczowym czynnikiem. Wiatr jest opisywany jako umiarkowany i często najsilniejszy jesienią/zimą, z kierunkami SW do NW i typowym zakresem około 10–18 węzłów. Wiosną i na początku lata może też pojawiać się aktywność morskich bryz popołudniowych (mniej więcej od marca do czerwca), a wiatr jest wtedy bardziej prawdopodobny w godzinach popołudniowych. Jeźdźcy powinni jednak zakładać, że warunki mogą się różnić przez lokalne turbulencje przy budynkach, szczególnie jeśli wiatr ma wschodni składnik. Przydatność do kitesurfingu zależy w dużej mierze od zasad oraz bezpieczeństwa w okolicach pływających. Źródła podkreślają unikanie wyznaczonych stref kąpieli i wież ratowniczych oraz wskazują ograniczenia związane z Pier 60 (w tym zakaz kitingu w odległości 100 m). Jeśli kitesurfujesz, zaplanuj korzystanie z mniej zatłoczonych fragmentów plaży i przygotuj się na dostosowanie stref startu i jazdy do tego, gdzie skupia się ruch kąpiących. Surfing istnieje, ale zazwyczaj nie jest główną atrakcją: jakość fal jest opisywana jako słaba — małe, często „mushy/krótkie” warunki przerwy plażowej, które przy większym swellu mogą robić się nieporządne i przechodzić w close out. Ogólnie spot najlepiej „paruje się” z kitesurfingiem, a wingfoiling/windsurfing też są wykonalne — zwłaszcza gdy przejdziesz poza płytszy rejon przy brzegu dla foilowania.
- Czysta woda w Zatoce Gulf i szeroki piaszczysty obszar do startu
- Zimowe wiatry SW–NW odpowiednie do kitingu od około października do marca
- Morskie bryzy popołudniowe wiosną/wczesnym latem
- Gęsta infrastruktura na plaży (toalety/prysznice/jedzenie) oraz publiczny dojazd przez Clearwater Memorial Causeway
- Czyste, szerokie piaszczyste plaże z generalnie spokojną/płaską wodą w Zatoce Gulf, które jesienią/zimą mogą bardzo sprzyjać kitesurfingowi.
- Umiarkowana powtarzalność zimowych wiatrów SW–NW (z dodatkową aktywnością morskich bryz popołudniowych wiosną/wczesnym latem).
- Miejski dojazd i udogodnienia (toalety/prysznice/opcje jedzenia) czynią z tego praktyczną destynację na co dzień.
- W szczytach sezonu turystycznego może być skrajnie zatłoczona, co zwiększa konflikty z pływającymi i ogranicza to, gdzie można jeździć.
- Kiting wymaga uważnego omijania stref strzeżonego pływania oraz zasad dotyczących odległości w pobliżu Pier 60.
Wiatr, woda i sezony
Wiatr
- Kierunek
- W, NW, SW
- Kierunki offshore
- W, NW, SW
- Zakres wiatru
- 10–18 kts
- Typ wiatru
- Frontowy — Dostawca podaje typ wiatru frontowego; SW–NW jest wyróżnione na kiting jesienią/zimą.
- Niezawodność
- umiarkowana
- Współczynnik porywistości
- Równy — Jeden dostawca opisuje wiatry jako stabilne; inny zauważa lekkie porywy.
- Najlepsze miesiące
- Październik, Listopad, Grudzień, Styczeń, Luty, Marzec
- Strefy cienia wiatrowego
- Turbulencje mogą wystąpić, jeśli wiatr ma jakikolwiek wschodni składnik, z powodu dużych hoteli i osiedli kondominium.
Woda i plaża
- Typ akwenu
- Chop, Ocean
- Plaża
- Piasek
- Rozmiar plaży
- Duże
- Fale
- Małe — Opisywane także jako małe/krótkie na okna do surfowania.
- Poziom chopu
- Silny chop — Opisywana jako szersza/mierna fala wewnętrzna (chop).
- Start
- Średnie — Szeroka, piaszczysta plaża z łatwym/łagodnym wejściem, ale może być zatłoczona.
Przez cały rok
Niesamowicie zatłoczona przez cały rok, z największym nasileniem podczas Spring Break (marzec) oraz w miesiącach letnich (czerwiec–sierpień). Jesień–zima jest mniej zatłoczona.
Lato (czerwiec do września) przynosi codzienne burze popołudniowe; ryzyko huraganów obejmuje okres od czerwca do listopada.
Według sportu
Czego się spodziewać w każdym.
Spokojna, płaska woda w Zatoce Gulf jesienią/zimą może sprzyjać freeridowi i freestyle/foil. Bardzo zależy od unikania tłumów w wodzie i trzymania się poza wyznaczonymi strefami strzeżonego pływania. Najlepszy na północnym krańcu plaży, gdy jest zatłoczona.
- Rozmiary kite
- 9–14 m²
Odpowiedni do freeridu oraz skoków w podmuchach zimą.
- Rozmiary żagli
- 5–7.5 m²
Przyjazne dla foila, gdy przejdziesz poza strefę płytkiego brzegu.
- Przyjazne dla foila
- Tak
- Min. głębokość
- 1.0m
- Rozmiary wingów
- 4–6 m²
Mała odsłonięta przerwa plażowa; często miękka/krótka podczas zimnych frontów. Może działać na większe swell’e, ale zwykle robi się bałagan i zamyka (close out).
- Kierunek fali
- Obie
- Optymalny swell
- W, NW, SW
- Wysokość swellu
- 0.5–1.5 m
- Optymalny pływ
- Wszystkie pływy
- Osłonięcie
- Odsłonięte
- Wpływ wiatru
- Surf zwykle jest bardziej sensowny, gdy wiatry są lekkie/czyste; wiatr może obniżać jakość, a miejsce nie jest ogólnie dedykowaną destynacją surfingową.
- Większy swell
- Przy bardzo dużych swell’ach robi się bałagan i następuje close out.
- Jakość fali
- Słaba
- Siła fali
- Łagodna
- Kształt fali
- Mieszane — Jeden z dostawców opisuje zachowanie jako „mushy/krótkie” w zimowych warunkach.
- Tempo łamania
- Wolne
- Długość ride’u
- Krótka — Zwykle krótkie przejazdy.
- Szczegóły długości fali
- Krótkie i często „mushy”; przy większym swellu może robić się nieporządnie.
Sprawdź prognozę przed wyjazdem
Zobacz wiatr, fale, pogodę i okna sesji dla Plaża Clearwater (obszar Clearwater) w pełnym widoku prognozy.
Plaża Clearwater (obszar Clearwater) – podsumowanie prognozy wiatru i fal
- Wiatr
- 9–16 ktsPorywy 30 kts
- Kierunek
- NE42°
- Najsilniejszy dzień
- niedz., 25 paź16 kts
- Dni z wiatrem
- 5/712 kts lub więcej
- Fale
- 0.1–0.3 mOkres 2s
- Temperatura
- 17–29 °C
W ciągu najbliższych 7 dni prognoza dla Plaża Clearwater (obszar Clearwater) przewiduje w dzień wiatr 9–16 kts, najsilniejszy około 16 kts w niedziela, 25 października, z porywami do 30 kts. Przeważający kierunek to NE. Fale od 0.1 do 0.3 m, z okresem około 2s. Na podstawie modelu Wavind, w czasie lokalnym spotu.
Inne spoty w okolicy
Co warto wiedzieć przed wejściem na wodę
Bezpieczeństwo, dostęp, ograniczenia, ratownictwo i lokalne zasady mogą się zmieniać. Traktuj te szczegóły jako informacyjne i potwierdź je lokalnie przed wejściem na wodę.
Zagrożenia
- tłok
- pływacy
- razorbacki (stingrays)
- parasole plażowe
- mola
- turbulencje od budynków (jeśli wiatr ma wschodni składnik)
Ratownictwo i wsparcie
- Ratownik
- Całorocznie — Ratownicy są opisywani jako obecni przez cały rok na głównej plaży, ale dostępność może się różnić w zależności od dokładnego miejsca startu.
- Ratownictwo i samoratowanie
- Ograniczone — Niezależna akcja ratunkowa dedykowana dla kite jest opisywana jako nie standardowa; dostępna jest ogólna odpowiedź w sytuacjach awaryjnych przez 911.
- Informacje awaryjne
- Ratownicy na plaży Clearwater patrolują główną plażę; w razie zagrożenia dzwoń pod 911.
- Lokalizm / atmosfera
- Brak
Zasady spotu
Kitesurfing jest zakazany w wyznaczonych strefach kąpieli oraz w pobliżu wież ratowniczych. Unikaj stref strzeżonego pływania.
- Brak kitingu w strefach kąpieli.
- Brak kitingu w promieniu 100 m od Pier 60.
- Unikaj największego letniego zatłoczenia; strefy kąpieli i ograniczenia mogą być trudne.
- W cieplejszych miesiącach przestępuj stopami w wodzie, aby zmniejszyć ryzyko kontaktu z stingray’ami.
- Sezon na stingray’e na Florydzie trwa zazwyczaj od kwietnia do października.
- Do kitingu korzystaj w razie potrzeby z północnego, mniej zatłoczonego końca plaży i omijaj strefy objęte ograniczeniami.
Dojazd i dostęp
- Najbliższe miasto
- Clearwater
- Najbliższa miejscowość
- Clearwater Beach
- Najbliższe lotnisko
- Tampa International Airport (TPA) (~35 km/22 mi) and St. Pete–Clearwater International Airport (PIE) (~10 miles).
- Parking
- Dostępny jest publiczny parking w pobliżu punktów dostępu do plaży; parking może być drogi i konkurencyjny oraz zapełnia się wcześnie w weekendy.
- Transport publiczny
- Dostępne przez publiczny transport Pinellas County (system autobusowy PSTA i Jolley Trolley), choć zwykle zaleca się dojazd samochodem.
- Dojazd
- Jedź na zachód z Clearwater i przejedź Clearwater Memorial Causeway na Clearwater Beach Island. Dostęp do dowolnej plaży na wyspie.
- Poziom kosztów
- Drogo
- Lokalny język
- English
Co znajdziesz na plaży
- Zakwaterowanie
- Pobliska miejscowość — W całym obszarze metropolitalnym Clearwater jest wiele hoteli, ośrodków i wynajmów wakacyjnych.
- Jedzenie i napoje
- Wiele restauracji i barów w zasięgu krótkiego spaceru.
- Wypożyczalnia sprzętu:
- Wypożyczanie sprzętu jest powszechnie dostępne w lokalnych sklepach do kitesurfingu, wingfoilingu i stand-up paddleboardingu.
- Przechowalnia sprzętu
- Opisywane jako ograniczone publiczne przechowalnie sprzętu.
- Serwis sprzętu
- Pełne serwisy naprawy latawców i wingów są dostępne w regionalnych specjalistycznych sklepach w okolicy Clearwater/Largo.
Przy tym spocie nie ma jeszcze szkół ani usług.
Od riderów, którzy tu byli
Najnowsze zgłoszone warunki
Pytania o spot
Najczęstsze pytania
Kiedy jest najlepszy sezon na spocie Plaża Clearwater (obszar Clearwater)?
Najlepsze miesiące ogółem na spocie Plaża Clearwater (obszar Clearwater) to Październik, Listopad, Grudzień, Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj. Najlepsze miesiące wiatrowe to Październik, Listopad, Grudzień, Styczeń, Luty, Marzec.
Które kierunki wiatru działają na spocie Plaża Clearwater (obszar Clearwater)?
Na spocie Plaża Clearwater (obszar Clearwater) działają wiatry z kierunków W, NW, SW. Kierunki offshore to W, NW, SW.
Jakie rozmiary sprzętu są zalecane na spocie Plaża Clearwater (obszar Clearwater)?
Zalecane rozmiary sprzętu na spocie Plaża Clearwater (obszar Clearwater): Kitesurfing: 9–14 m² · Windsurfing: 5–7.5 m² · Wingfoiling: 4–6 m². Typowy zakres wiatru to 10–18 kts.
Jaki poziom umiejętności jest odpowiedni na spocie Plaża Clearwater (obszar Clearwater)?
Spot Plaża Clearwater (obszar Clearwater) jest odpowiedni dla następujących poziomów: Kitesurfing: Początkujący do Średnio zaawansowany · Windsurfing: Średnio zaawansowany · Wingfoiling: Średnio zaawansowany · Surfing: Początkujący do Średnio zaawansowany.